11.05.2020

Algas lapsevanemate teavitamine elukohajärgsetest koolidest

Tallinna Haridusamet alustas 11. mail lapsevanemate teavitamist elukohajärgse kooli määramisest lastele, kes astuvad esimesse klassi 1. septembril 2020.

eKooli kaudu taotluse saatnud vanemad saavad teate lapsele määratud koolist eKooli kaudu. Koolid saadavad lapsevanematele eKoolis kutsed, misjärel saavad vanemad eKoolis lapse kooli tuleku kinnitada. Pabertaotluse esitanud ja taotlust mitte esitanud vanemad saavad kirjaliku teate lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile. Kui lapsevanem ei ole eKooli kasutaja, tuleb tal koolikoha kinnitamiseks lapsele määratud kooliga ühendust võtta. Koolikohta saab lapsevanem kinnitada 10. juunini.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev kinnitab, et kõikidele Tallinna lastele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis, kuid paneb lapsevanematele südamele, et määratud koolikoha vastuvõtmine tuleb kindlasti kinnitada. „See on väga oluline, sest tähtajaks vastu võtmata kohad muutuvad vabaks ning need täidetakse kooli vastuvõtukordade alusel. Koolikoha kinnitamine tagab, et laps saab minna sellesse kooli, millest perele on teada antud,“ rääkis Belobrovtsev. „Kui määratud kool aga lapsele ei sobi, on vanematel õigus valida mõni teine kool, kus on vabu kohti. Siis tuleb kohataotlusega pöörduda otse kooli poole.“

Elukohajärgsete kooli määramise aluseks on põhikooli- ja gümnaasiumiseadus, mille kohaselt arvestatakse kooli määramisel esmajärjekorras lapse rahvastikuregistrijärgse elukoha lähedust koolile ning õdede-vendade õppimist samas koolis. Võimalusel arvestatakse ka vanemate soove.

Sel aastal esitasid lapsevanemad kokku 3335 taotlust elukohajärgse kooli määramiseks, neist 3307 eKooli kaudu ning 28 paberil. Ülelinnalise komplekteerimisega koolides või klassides asub õppima 453 last.

Rohkem infot leiab Tallinna Haridusameti kodulehelt: tallinn.ee/est/haridus/Esimesse-klassi-astumine

Uudise rubriigid: