05.05.2021

Aprillikuu oli Kiikhobu lasteaias tegus

Kevad on saabunud Kiikhobu lasteaeda, seda nii tuppa kui õue, väikeste ja suurte põue.

Rühmades on kasvamas erinevad taimed – kurgid, kõrvitsad, tomatid ning mitmesugused lilled. Kui õige aeg on käes, leiavad nad koha peenardes ning kasvuhoones. Loodame, et kõrvitsasaak tuleb hea ning saame sellelgi aastal rõõmustada Tallinna Loomaaia elanikke!

Kevaditi on ikka kombeks õueala korda teha. Kui tavaliselt toimub üks suur õuekoristusõhtu koos lapsevanematega, siis sel aastal kohandasime talgud vastavalt võimalustele ning lapsevanemad tulid meile appi neile endile sobival ajal. Nii toimusid õuekoristustalgud hajutatult. Täname kõiki lapsevanemaid abi eest!

14. aprillil toimus lasteaias traditsiooniline õuesõppepäev. Seekord mängisid lapsed õues loodusbingot. Bingolehtedel olid pildid looduskeskkonnas olevatest esemetest, ilmastikunähtustest ja lindudest-loomadest, mida õuealalt otsima pidi. Väiksemad lapsed moodustasid meeskonnad koos õpetajate ja õpetajaabiga ning suuremad lapsed täitsid töölehti iseseisvalt lasteaia õueala uurides. Töölehel  oli kujutatud ka oravat, kes on lasteaia õuealal ringi jooksmas iga päev. Sel päeval olid nad aga justkui põnevuse mõttes peitu pugenud ning neid märgata õnnestus vaid vähestel. Otsimisrõõmu jätkus kõigile!

kiikhobu.jpg

Jalgades oli meil tantsulust ning soovisime oma tantsurõõmu jagada, seega kutsusime tantsima teisi Mustamäe lasteaedasid. Selle tarbeks saatsime neile video, kus juhendas tantsimist meie tegus liikumisõpetaja Marju. Tantsisime populaarse lastelaulu „Tantsukingad“ saatel. „Tantsukingade“ rütmis tiirlesid lasteaia õues ka volbrinõiad.  Ühtlasi tähistasime sellega rahvusvahelist tantsupäeva.  Suur tänu Kadaka, Lehola ja Vesiroosi lasteaedadele, kes meiega oma tantsulusti jagasid ning Airi Liiva´le, kes lubas meil lahkesti oma vahvat laulu kasutada.

Allikas: Tallinna Kiikhobu Lasteaed

Uudise rubriigid: