17.10.2019

Haabersti Vene Gümnaasiumi õpilased osalesid Minskis kultuurifestivalil

Haabersti Vene Gümnaasiumi (HVG) õpilased osalesid 7.-11. oktoobril 2019 Minskis, Valgevenemaal XVIII rahvusvahelisel festivalil „Sõpruskond“.

Festival on aastatega kasvanud ja igal aastal üllatatakse uute rõhuasetuste ning laste etendustega. Selle aasta teema oli „Minsk kutsub sõbrad külla“, õpilased tulid Ukrainast, Eestist ja Venemaalt.

Kultuurialase rahvusvahelise festivali kavas oli mitu laulu- , tantsu- ja etenduseprogrammi. HVG õpilased tutvustasid Eesti üht kultuuriväärtust, laulu- ja tantsupidude traditsiooni ning selle ajalugu. Oli ka ühine töötuba, kus eri riikide koolide õpilased valmistasid präänikuid ja kaunistasid neid glasuuriga.

Festivali raames võtsid noored osa spetsiaalsest programmist Sula mõisas. Seal said lapsed näha ja teada, kuidas kujunes mõisaelu XVII sajandil. Osaleti metallikoja ja savipotikoja meisterklassides, tutvuti tolleaegse katoliikliku kooli kujundusega.

Festivali programmis olid veel laulumeisterlikkuse klassid, näitused, vestlused jne. Vaadati ka suurepärast balletietendust „Uinuv kaunitar“ Valgevene Ooperi- ja balletiteatris.

Konkreetse eesmärgina näevad koolid-projektipartnerid seda, et projektis osalevad õpilased ja õpetajad saavad projektitegevuste abil mõtestada omaenda ja partnerite kultuuriväärtuste üle.

 

Irina Antonjuk, Haabersti Vene Gümnaasiumi direktor

  

Uudise rubriigid: