17.04.2019

Haabersti lasteaiad panid end proovile terviseviktoriinil

Tallinna Nurmenuku Lasteaias korraldati 16. aprillil 2019 IX Haabersti lasteaedade terviseviktoriin.

Osalesid Tallinna Lasteaed Pääsusilma, Tallinna Lasteaed Karikakra, Tallinna Meelespea Lasteaia, Tallinna Lasteaed Vikerkaare ja Tallinna Nurmenuku Lasteaia lapsed. Iga lasteaeda esindas 3-liikmeline koolieelikutest koosnev võistkond.

Kuna aprill on nii südamekuu kui ka nutikuu, lahendasid lapsed terviseviktoriini tahvelarvutites, mille andis kasutada linna IT- teenistus. Parajat pingutust nõudvad küsimused koostas Nurmenuku lasteaia õppealajuhataja Tiina-Marju Jaksen, arvestades nii õppekava kui ka seda, et lapsed saaksid uusi teadmisi. Lapsed olid väga nutikad. Kõige raskemaks osutusid tervisega seotud vanasõnad. Pead said murda ka õpetajad, neil tuli lahendada õpetaja Piia Kesanurme koostatud ristsõna.

Peale viktoriini said lapsed mängida ozobottide ja dashiga. Karikakara lasteaia lapsed olid ette valmistanud ozobottide rajad. Lapsi juhendasid õpetajad  Reena Uusmets ja Piia Kesanurm.

Paremusjärjestust viktoriinil välja ei toodud, oluline oli osavõtt ja oma teadmiste proovile panek ning uute teadmiste saamine. On tore tõdeda, et Haabersti lasteaedade lapsed teavad, kuidas terve olla ja terveks jääda!

Õpetajad said peale viktoriini vaadata, millistele küsimustele lapsed vastust ei teadnud, et neist teemadest hiljem lasteaias rääkida.

Kingituste ja tänukirjadega toetasid üritust Haabersti Linnaosa Valitsus ja EUGESTA Eesti AS. Lapsed olid kingituste eest väga tänulikud.

 

Tiina-Marju Jaksen, Tallinna Nurmenuku Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: