21.10.2019

Heleni koolis tähistati Valge Kepi päeva pimedate jalgpalli näidismänguga

Tallinna Heleni Koolis toimus 15. oktoobril, rahvusvahelisel Valge Kepi päeval pimedate jalgpalli näidismäng.

Pimedate jalgpallis kasutatakse silmaklappe ning häälpalli. Väljakumängijaid abistavad turvalises piiretega keskkonnas nägijad – juhendajad ja väravavaht. Kui tavajalgpalli loomulikuks osaks on valjud fännid, siis pimedate jalgpallis peab publik vaikne olema, et mängijad kuuleksid palli asukohta. Sellegi poolest oli tegu väga kirgliku pallimänguga.

Meelelahutuslikus mängus võtsid mõõtu kaks segavõistkonda, kus oma oskuseid näitasid nii pimedad ja vaegnägijad kui ka treenerid, noored ja professionaalsed mängijad. Teiste seas olid platsil jalgpallikohtunik Anni Rahula, Elephants From Neptune, olümpiamedalist Kristina Šmigun-Vähi, ajakirjanik Hannes Hermaküla ja räppar Pluuto. FCI Levadia poolt oli väravas Sergei Pareiko ja mängimas Igor Morozov, Aleksandr Grafov ja Lauri Välja.

Mängu kommenteerisid kirjeldustõlk Mihkel Tikerpalu ning jalgpallifännid Siim Kera ja Kaidor Kahar.

Ürituse koostööpartneriteks olid Sotsiaalministeerium, Eesti Jalgpalli Liit, FCI Levadia, Eesti Paralümpiakomitee/Estonian Paralympic Committee, Eesti Pimedate Spordiliit, Eesti Puuetega Inimeste Koda, Eesti Pimedate Liit, Havas Estonia, Tartu Emajõe Kool.

Lisainfo ja pildid: www.helen.edu.ee

 

Ilona Tamsalu, Tallinna Heleni Kooli infojuht

  

Uudise rubriigid: