15.09.2021

Hiina maali ainetel

Tallinna Laagna Gümnaasiumis on juba viimased 10 aastat olnud neljanda kooliastme õpilastel võimalus saada nii teoreetilisi kui ka praktilisi algteadmisi hiina maalikunstist.

Tänaseks on hiina tušimaal kogumas populaarsust üle kogu ilma, millega tegelemine annab meile muu hulgas meelerahu ning maandab päevaseid pingeid. Suurimat rahuldust pakub tõsiasi, et piltidel on ainulaadne, üksnes maalijale omane käekiri. Seepärast kingib see köitev ja rahustav, vaimne ja ajastutehõnguline traditsioon midagi igaühele olenemata, kas ollakse kunsti ammune viljeleja või tegemas alles esimesi pintslitõmbeid.

Meie enda hiina maalikunsti imet saab Kullo galeriisse vaatamata minna alates 21. septembrist, mil oma töid esitlevad Tallinna Laagna Gümnaasiumi 11. ja 12. klassi õpilased. Töödel on võimalik näha bambuse kompositsioone, erinevaid männipuid ja lootoseõisi, ent ka inimfiguure.

Kunstinäitus on vaid lühike tutvustus maagilisse maailma, kus igal pintslilöögil on oma tähendus, ning kus pintsel on tänuväärse tööriistana kunstniku hinge pikenduseks.

Rahulikke ning tundelisi hetki näitusesaalis.

 

Juhendaja Eve Ader

Uudise rubriigid: