12.02.2018

#EduInnoLab innovatsiooniprojekt

Veebruarist maini 2018 avati kuues Tallinna koolis ja kahes lasteaias #EduInnoLab innovatsioonilaborid.

Mis on #EduInnoLab?

Linna haridusala IKT valdkonna arendamise üheks eesmärgiks on seatud digipädevuste oskuskeskuste loomine. Seoses sellega kutsus Tallinna Haridusamet ellu projekti #EduInnoLab.

Projekti käigus avati kaheksas linna haridusasutuses innovatsioonilaborid

Laborite rajamisega soovis linn luua haridusasutustele võimaluse katsetada tulevikku vaatavaid õppeviise. Laborites proovitakse, kuidas innovaatilisi seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad koha õppekavades. Uuendusmeelsete koolide ja lasteaedade kogemused laienevad ka mujale.

Miks otsida uusi õppeviise?

Tänapäeval ei saa õppimine ega õpetamine olla samasugused kui kümne, viie või isegi ühe aasta eest – maailm muutub niivõrd kiiresti ja meil tuleb sellega arvestada. Me ei tea, milline on elu viie aasta pärast, kuid lapsed tuleb selleks võimalikult hästi ette valmistada. Teadmata, millised on tuleviku ametid ja mis oskusi need nõuavad, on olulised eelkõige mõtestatud õppimine ja loovuse arendamine – seda eesmärki toetavad ka rajatavad innovatsioonilaborid. (Vadim Belobrovtsev, abilinnapea)

Kes projektis osalevad?

2017. aasta lõpus korraldas Tallinna Haridusamet #EduInnoLab projektis osalemiseks konkursi neile haridusasutustele, kellel on varasemaid kogemusi viie konkreetse IKT valdkonna osas ja süvendatud huvi valdkonna arendamiseks.

Projektis osalevad: Tallinna Kullatera Lasteaed (Roboaed), Tallinna Liikuri Lasteaed (Roboaed), Tallinna 21. Kool (Lego innovatsioonistuudio), Tallinna 53. Keskkool (Lego innovatsioonistuudio), Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium (Makeblock stuudio), Tallinna Lilleküla Gümnaasium (Makeblock stuudio), Pelgulinna Gümnaasium (Aerokool), Tallinna Südalinna Kool (Liitreaalsuse stuudio)

Milleks innovatsioonilabor?

Inovatsioonilaboris lähtub õpitegevus tänapäevastest õpikäsitlustest, õpimudelitest ja metoodikatest.

Laborite rajamisega soovivad projektis osalejad äratada lastes huvi tehnika ja tehnoloogia ning nendega seotud teadmiste ja eluliste probleemide vastu. 

Usutakse, et teadmisi on lihtsam omandada, kui need seotakse ümbritseva eluga. Oma kogemuse jagajateks ei peaks olema ainult õpetajad, vaid ka õpilased. 

Innovatsioonilaborite avamiste kalender ja kajastused


#EduInnoLab Facebookis: https://www.facebook.com/eduinnolab 

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet 
Tel: 6404503, 5272668
E-post: Rainer.rannala@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: