12.10.2021

Järveotsa uuenenud lasteaias saab hooviski kontserte anda

Valges kollaste metallist aknasirmidega Järveotsa lasteaias saab nüüd kaasaegse helitehnikaga kontserte anda, milleks soojal ajal võib kasutada uut välilavagi. Kaks saaliruumi lubavad muusika- ja liikumistunde eraldi anda.

“Lasteaia hoone on ehitatud 1978. aastal ning suuremaid renoveerimistöid ei ole seal siiani tehtud,” ütles abilinnapea Eha Võrk, kelle sõnul on nüüdseks hoone läbinud täieliku uuenduskuuri . “Lisaks tänapäevaste õpitingimuste loomisele on tähelepanu pööratud ka taastuvenergia kasutamisele – lasteaia katusel on päikesepatareid, mis on igati kooskõlas Tallinna valitud teega rohelise pealinna suunas.”

Ümberehitustööde käigus said  U-kujulise maja kahekorruseliste A ja B korpuste katusekorrused lisaks ventilatsioonikambrid. Siseseinad on valdavalt kivikonstruktsioonidest, seda põhimõtet järgiti uutegi siseseinte puhul. 

“Muusikasaal sai suuremaks ja seal on nüüd ka väike lava, kus saab kasutada kaasaegset heli- ja videotehnikat,” rääkis Novarc Group AS projektijuht Indrek Kõlu. “Muusikaklassist avaneb suurtest ustest sisehoovi poole välilava, kus suvel tunde ja üritusi läbi viia. Uuendatud sai basseiniruumi sisekliima ja pesemisruumid. Saime ära kasutada katusealusedki, kuhu ehitasime täisruumid.”

Lasteaia direktor Merit Zavatski sõnul on lastel kasutada nüüd kaks saali senise ühe asemel.

“Kõige rohkem me rõõmustame võib-olla selle üle, et lastel avanevad võimalused näiteks liikumistunnid ja muusikatunnid eraldi teha. Saame omale liikumissaali,” tõi Zavatski ühe näite muutustest lasteaia elus.

Eesti keelt õpitakse Järveotsa lasteaias läbi loovtegevuste, nii on üks lasteaia traditsioone kadripäeva  muusikafestival. Uues majas on lapsi ootamas ka õppeköök ja õuealal saavad oma koha kasvuhoone ning taimede kasvukastid. Õuesõpet saab korraldada uutes paviljonides.

Valge fassaadi ja kollaste metallist aknasirmidega hoone rõõmsad värvid valitsevad ka sisekujunduses, kus tooni annab looduslikust tugevast ja praktilisest vineerist valmistatud lastemööbel. Tervikrenoveerimise läbinud lasteaed on mõeldud üheteistkümnele rühmale, neist kaks tasandusrühmad erivajadustega laste toetamiseks. 

Lasteaia uuenenud hoone projekteeris Novarc Group AS ja ehitas OÜ Nordlin Ehitus. Renoveerimise ja sisustamise eelarveline kogumaksumus on 4,33 miljonit eurot.

Uudise rubriigid: