20.10.2020

Koolieelikud omandasid liikluse põhitõdesid

Kesklinna lasteaialapsed said septembri- ja oktoobrikuus liikluslinnakut külastades selgeks põhitõed ohutuks liikumiseks tänaval.

„Varasematel aastatel on Kesklinna lasteaedade koolieelikud saanud sügiseti kokku ohutusalasel teabepäeval Mini-SOS ehk Sina Oskad Seda. Tänavu ei saanud koroona leviku tõttu me seda oodatud päeva mõistetavalt korraldada. Selle asemel pakkusime paari kuu jooksul rühmadele võimalust külastada liikluslinnakut eraldi. Huvi oli väga suur – kokku osales projektis 14 lasteaeda oma vanemate rühmadega, kus on lapsed vanuses 6-7 eluaastat,“ tegi kokkuvõtte Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.  

Liikluslinnaku külastus algas igale rühmale kiirkoolitusega, mis andis algteadmised tänavaliikluses osalemiseks. Seejärel sai neid teadmisi rakendada praktikas, liikudes jalakäijana linnakus ringi ning jälgides liiklusmärke, fooritulesid ja ülekäiguradu. Lastele tuletati meelde ka helkuri kandmise vajadust ning lõpuks said nad panna end proovile elektriauto juhina. Osalenud jäid külastusega väga rahule.

 

Uudise rubriigid: