13.02.2018

Kullatera lasteaias avas uksed innovatsioonilabor Roboaed

Tallinna Haridusamet ja haridusasutused on läbi viimas projekti #EduInnoLab, mille käigus luuakse innovatsioonilaborid uuenduslikke õppeviiside arendamiseks. 14. veebruaril kell 10.30 avas oma uksed Tallinna Kullatera Lasteaia (Magdaleena 11) Roboaed.

Innovatsioonilaborite rajamisega soovib linn luua haridusasutustele võimaluse katsetada tulevikku vaatavaid õppeviise. Laboritesse koondatakse teadmised ja oskused, kuidas uuenduslikke seadmeid ja meetodeid õppetöös rakendada ning head lahendused leiavad edaspidi koha õppekavades. Projekti raames avatakse koolides kaks Lego innovatsioonistuudiot, kaks Makeblock’i stuudiot, üks aerokool ja üks liitreaalsuse stuudio ning lasteaedades kaks roboaeda.

Tallinna Kullatera Lasteaias avatav Roboaed on direktor Piret Määri sõnul koht, kus motiveeritult ja õhinapõhiselt toimetatakse robootiliste ja elektrooniliste vahenditega, mis rikastavad õppe- ja kasvatustegevusi. „Meil õpitakse ise ja õpetatakse teisi, kaasatakse lapsed ja täiskasvanud,“ selgitas Määr. „Meie eesmärgiks on haarata kõiki õpetajaid, äratada huvi nii algajates kui ka juba staažikamates pedagoogides. Õppimine toimub õpetajalt-õpetajale. Roboaia roll on olla suunanäitajaks ka teistele haridusasutustele.“

Projektis osalemiseks korraldas Tallinna Haridusamet möödunud aasta lõpus konkursi neile haridusasutustele, kellel oli varasemaid kogemusi viie konkreetse IKT valdkonnaga ja süvendatud huvi valdkonna arendamiseks. Projekti pääsesid peale Tallinna Kullatera Lasteaia veel Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna 21. Kool, Tallinna 53. Keskkool, Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium, Tallinna Lilleküla Gümnaasium, Pelgulinna Gümnaasium ning Tallinna Südalinna Kool.

Vaata pilte Roboaia avamisest 

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet 
Tel: 6404503, 5272668
E-post: Rainer.rannala@tallinnlv.eeUudise rubriigid: