20.11.2019

Liikuri ja Kadrioru lasteaiad võistlesid Harjumaa „Digi-Tiigrijahil 2019“

20. novembril toimus Harjumaal Peetri Lasteaed-Põhikoolis piirkondlik Progetiigri tulevikutegijate Harjumaa „Digi-Tiigrijaht 2019“. Lapsed esitlesid enda tehtud mänge, mille loomisel oli kasutatud robootikat ja programmeerimist.

Iga võistkond pidi looma ühe ettevalmistatud mängu koos mängujuhisega ning võtma selle üritusele kaasa. Mängu tegemiseks ei ole piiravaid reegleid. Kasutada võib kõiki robootika vahendeid ning selle rakendusi. Igas võistkonnas on üks juhendaja ja kolm last.

Tiigrijahis osales üheksa lasteaeda: Saue lasteaed Midrimaa, Loo lasteaed Pääsupesa, Paldiski lasteaed Sipsik, Peetri Lasteaed-Põhikool, Tallinna Lille Lasteaed, Kadrioru Lasteaed, Tallinna Liikuri Lasteaed, Tallinna Lasteaed Mooniõied ja Tallinna Lotte Lasteaed.

Kadrioru Lasteaed viis läbi mängu „Liiklusereeglid”. Tallinna Liikuri Lasteaed aga valmistas ette „Valss robotitele“ ja teisi võistlusmänge. Selleks kasutati Sphero, Bee-Bot ja Ozobot roboteid, kaunistusi ning teisi vahendeid.

Tiigrijaht 3.jpg

Lõpuks valisid kõik lasteaiad üheskoos võtja, kuid iga laps sai pärastpoole kaasa kingituse kõik tähistasid ühist võitu. 

Larissa Zaytseva, Tallinna Liikuri Lasteaia ja Kadrioru Lasteaia direktor 

  

Uudise rubriigid: