06.06.2018

Me õpime kõikjal: Lille lasteaia lapsed käisid Kuristu talus loomadel külas

Lille lasteaia lapsed õpivad kogemustest ja elamustest. 4. juuni hommikul sõitis Tallinna Lille lasteaia pere täies koosseisus – kõigi nelja rühma, ka sõimerühma lapsed, õpetajad ja õpetaja abid – Ääsmäele Kuristu tallu miniloomi vaatama.

Külaskäik Kuristu tallu oli lasteaia viimane suvine õppekäik selle õppeaastal. Lastel oli külakostiks kaasas kapsast, porgandit, kaalikat ja kuivatatud leiba. Kaasa võetud kosti oli nii palju, et seda jätkub loomadele kauemaks.

Kuna lasteaiast tulijaid oli ikka korraga päris palju, 74 last ja 15 täiskasvanut, tuli linde ja loomi vaadata kordamööda. Lapsed nägid mitut eri tõugu parte, kanu, kukkesid. Lindudest pakkus lastele vaatamist suur kalkun ja paabulind oma uhke sabaga. Nende juurest ei raatsinud lapsed äragi tulla. Küllap seepärast, et kalkunid on suured lobamokad ja lausa nautisid lastega suhtlemist.

Jänkudele porgandi pakkumine läks ka hästi – keegi naksata ei saanud. See tegevus meeldis lastele väga, sest porgand sai ruttu otsa ja tuli minna uut tooma. Ka lambad ja ponid said laste käest pai ning sobivat sööki. Mõnigi laps sai esimest korda oma käest loomale toitu pakkuda.

 

Veronika Kübar, Tallinna Lille Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: