18.09.2020

Moodsa õppimise festival „iduEDU“ toimub sel aastal virtuaalselt

Sügisvaheaja teisipäeval, 20. oktoobril algusega kell 11 on kõik huvilised üle Eesti oodatud osalema moodsa õppimise festivalil „iduEDU“, mis tänavu toimub veebi vahendusel. Festival on osalejatele tasuta.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on festivalile oodatud kõik, kes soovivad uusi ideid õhinal õppimiseks ja innustavaks õpetamiseks. „Tänapäeval soovib igaüks, olenemata vanusest, õppida nii, et tema tegevus oleks mõtestatud ja meeliköitev. Aina rohkem tuleb õppetööd lõimida päris eluga ning leida üha uusi õpiviise, mis mõnigi kord esitab asjaosalistele suuri väljakutseid,“ rääkis Belobrovtsev. „Festival pakub inspiratsiooni igale jälgijale, sest oma teadmisi ja kogemusi jagavad eksperdid ja praktikud. Praegusel ajal väärib märkimist ka see, et virtuaalsel festivalil saab igaüks osaleda turvaliselt ja tervist hoides.“

Kolmandat korda toimuv festival on suunatud eelkõige haridusasutuse juhtidele, õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele, samuti kõigile teistele haridushuvilistele. Ürituse programmi on kaasatud Tallinna Ülikool, eKool, Haridus- ja Noorteamet (HARNO), Startup Estonia, muuseumid ja huvikoolid ning Tallinna Haridusameti 2020. aasta haridusuuenduskonkursi parimad.

Festivali peaettekande teemaks on distantsõppe kogemused ja õppetunnid Tallinna linna ja Soome koolides. Korraldatakse ka kaks kaasahaaravat teemadebatti. Oleviku debatis arutlevad eksperdid, mis juhtus õppimise ja õpetamisega 2020. aasta kevadel, tuleviku debati tulipunktis on, kuidas muutunud olukorras tagada tõhus õppimine. Töötubades jagavad oma kogemusi põnevate õpiviiside leidmisel Tallinna koolid ja lasteaiad.

Kogu festivali ajakava avaldatakse 5. oktoobril festivali veebilehel ja Facebookis, siis saab hakata ka osalejaks registreerima.

Tallinna Haridusameti algatatud festival „iduEDU“ on valitud haridusteo kategoorias kolme parema hulka üleriigilisel konkursil aasta parimate haridustöötajate tunnustamiseks. Kokku esitati konkursile 47 uuenduslikkust ja koostööd soosivat haridustegu, mis on olnud oluliseks panuseks õppimise ja õpetamise arendamisse. Võitja kuulutatakse välja 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas toimuval galal „Eestimaa õpib ja tänab“. Kõikide kategooriate nominendid on avaldatud Haridus- ja Teadusministeeriumi veebilehel.

Lisainfo:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
+ 372 6404503, +372 5272668
rainer.rannala@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: