06.01.2021

Mutionu Lasteaias liikusid detsembrikuus päkapikud ringi

30. novembrist 2020 sai Tallinna Mutionu Lasteaia õuesõppemajast päkapikumaja, et jõulu ootuse aega laste jaoks erilisemaks teha.

Mutionu Lasteaia hoovialale tulnud päkapikud kutsusid rühmade lapsi kõikidel advendihommikutel päkapikumajja. Et pühadetunnet otsida ja seda pimedat aega rõõmsaks teha, läitsid väikesed ja suured koos päkapikkudega tuled oma südames.

Advendi puhul päkapikud süütasid küünlaid, ütlesid jõulutervitusi koos pisikeste sõrmepäkapikkudega, esitasid lühietendusi, kus lapsed said teada päkapikkude tegemistest  ja kohtusid pagariga, kes oli agar piparkookide küpsetaja ning kuulasid jõululugu põdrast, kes tahtis saada osa jõuluimest, pakkusid astelpajumarjadest tervisejooki, ajasid nendega jõulujuttu ja jagasid maiasmokkadele piparkoogikotte. Advendihommikute lõpus kutsusid päkapikud lapsi päkapikudiskole, kus kõik soovijad populaarsete jõululugude saatel koos tantsisid.

Vahvaid ja toredaid elamusi tekitasid lastele päkapiku laternaretked õhtuhämaruses ja jõulupost.

Veel enne jõuluvana saabumist avanes Mutionu Lasteaias suurepärane võimalus näha rühmade akendest, et lasteasutuse hoovialal on liikvel päkapikud ka õhtuti. Mutionu jõulupost pakkus lastele võimalust saata oma kingisoovid jõuluvana abilistele, mida võiksid nad lisaks kommile laste sussi sisse panna.

Video on nähtav lingil https://drive.google.com/file/d/1z-3pdnrQM3_1R1tCvbRjzLWqx9XMaU2O/view

Aitäh Teile salapärased päkapikud Merle ja Janika, Hedi ja Grete-Sylvia, Merike ja Aive, Elvi ja Regina, kes tõid detsembrikuusse üllatusi ja jõulumeeleolu!

Allikas: Tallinna Mutionu Lasteaed

Uudise rubriigid: