02.12.2021

November oli Kannikese lasteaias märkamise ja heaolu kuu

Märkamise ja heaolu teadvustamiseks esitas TEL meeskond lastele väljakutse osaleda projektis „Jõulukaardid hooldekodudele“. Lapsed valmistasid õpetajate abiga kokku 60 kaarti, mis detsembri alguses lähevad loosi tahtel teele Narva sotsiaaltöö keskusse. Usume, et need valmistavad rõõmu nii hoolealustele kui töötajatele.

Õpetajad võtsid osa vaprusehelmeste meisterdamise väljakutsest. Vaprusehelmed on loodud krooniliste haigustega laste ravi toetamiseks, nende abistamiseks valulike protseduuride ja pikkade raviperioodidega toimetulekul. Meie õpetajad valmistasid kokku kuut erinevat värvi helmeid. Näiteks kollaseid kerakujulisi helmeid,  mille saab laps mrt-, kompuutertomograaf-, ultraheli- või röntgenprotseduuri puhul ja roosasid vurrikujulisi helmeid, mille saab superhea päeva korral.

Sel kuul ei piirdunud väljakutsed vaid meie oma maja poolt esitatuga. Ülelinnalise spordihommiku puhul esitas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kõikidele lasteaedadele ja koolidele suure väljakutse ,,Kükitades tugevaks ja targaks''. Ka meie võtsime sellest osa. On ju teada, et regulaarne kehaline aktiivsus ja spordiga tegelemine on kasulik nii kehale kui ka vaimule. Kokku tegid lapsed ja töötajad ühe minuti jooksul üle 600 küki.

Pea kõik õpetajad ja tugispetsialistid osalesid koolitusel "Lapse meeleolu ja käitumismustrite ahelad: tunnete ja seisundite õppimise ja õpetamise meetodid". Koolitus aitas mõista erinevate käitumisviiside tagamaid ning pedagoogid said mitmeid praktilisi näpunäiteid, kuidas tunnete teadvustamist ning erinevate emotsioonidega toime tulemist õpetada.

Allikas: Kannikese Lasteaed

Uudise rubriigid: