25.02.2019

Nurmenuku lasteaed võõrustab Erasmus+ projekti partnereid

Tallinna Nurmenuku Lasteaed võõrustab 25. veebruarist 1. märtsini 2019 Erasmus+ projekti „Hea ja nõudlik Euroopa pedagoogika“ partnereid Itaaliast, Kreekast, Rootsist, Suurbritanniast ja Prantsusmaalt.

Kohtumisel osaleb kokku 13 õpetajat, kes vahetavad üksteisega kogemusi kõigi riikide parimatest pedagoogilistest praktikatest.

Külaliste vastuvõtt oli kantud Eesti Vabariigi 101. aastapäeva meeleoludest. Lapsed üllatasid külalisi viies keeles laulud sünnipäevalauluga. Esitati eesti rahvalaule, tantsiti rahvatantse ning paluti ka külalised tantsuringi. Külalisi tervitasid Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ja Tallinna Haridusameti tervisedenduse vanemspetsialist Age Tamm. Meeleolukaks kujunes nimesiltide ja mappide kätteandmine, kuna seda tegid lapsed.

Järgmistel päevadel näidatakse lasteaia tegevuste läbiviimist ning koostööd lapsevanematega. Eesti alushariduse tugevusest oldi teadlikud, nüüd on teiste riikide õpetajatel võimalus siinseid töid- tegemisi oma silmaga näha. Arutelude käigus selgitatakse välja, mida külalised siit õppisid ning mida sooviksid nad oma riikides kasutusele võtta.

Tutvustatakse ka Tallinna vaatamisväärsusi, käiakse Kadrioru Kunstimuuseumis, kus tehakse muuseumijoogat, ning näidatakse Eesti rabade ilu. Eriti huvitatud olid siinsest loodusest itaallased, lumi on ju nende jaoks haruldus. 

Tiina-Marju Jaksen, Tallinna Nurmenuku Lasteaia õppealajuhataja

Uudise rubriigid: