30.10.2019

Nurmenuku lasteaia mudilased osalesid programmeerimisnädalal

Tallinna Nurmenuku Lasteaed osales 5.-20. oktoobril 2019 EL programmeerimise nädalal Code Week.

ELi programmeerimise nädal Code Week on rohujuuretasandil toimuv liikumine, millega tähistatakse loomingulisust, probleemide lahendamist ja koostööd nii programmeerimises kui ka teistes tehnoloogilistes tegevustes. Selle eesmärk on muuta programmeerimine nähtavamaks ning tutvustada noortele ja vanadele, kuidas koodikirjutamisega oma ideid ellu viia, hajutada programmeerimisega seotud saladusi ning motiveerida inimesi õppima.

Programmeerimine aitab arendada erinevaid oskusi, nagu algoritmiline mõtlemine, probleemide lahendamine, loomingulisus ja tiimitöö – väga kasulikud oskused igas valdkonnas.

Ühise eesmärgi nimel tegutsemine viis sihile: kõik osalenud riigid- Itaalia, kui mõtte algataja, Eesti, Prantsusmaa ja Poola said tunnistuse eeskujuliku töö eest programmeerimisnädalal Code Week! Tallinna Nurmenuku Lasteaiast osales neli rühma (sobitusrühm Karikakar, 5-6a laste rühm Kullerkupp, 6-7a. laste rühm Pääsusilm ja 1,5-3a. laste rühm Kelluke).   Itaaliast osalesid nii lasteaed, algkool kui põhikool, teised maad osalesid ühe lasteaiaga.

Programmeeriti erinevate robotitega: Dash, Bee- ja Blue-Bot ning Ozobot. Lapsed koostasid robotite abil  muinasjutu ja mängisid liiklusteemalisi mänge, noorimad kordasid värvusi ja sügise tunnuseid. Tegevusi pildistati ja postitati Code Weeki kodulehele

Nii lapsed kui õpetajad said juurde häid kogemusi, uusi ideid, arendati koostööoskusi ning saadi tuttavaks uute vahvate robotitega ning programmidega.

 

Reena Uusmets, õpetaja
Tiina-Marju Jaksen, õppealajuhataja

   

Uudise rubriigid: