18.04.2018

Õpetaja ja dirigent Lydia Rahula saab Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia

Tallinna linnavalitsus annab tänavu erandkorras välja kaks 4430 eurost teeneka kultuuritegelase preemiat, millest ühe pälvib õpetaja ja dirigent Lydia Rahula.

Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia eesmärk on tunnustada tallinlastest teenekate kultuuritegelaste loomingulist tegevust. Preemia antakse pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest kunsti, teatri, filmi, tantsu, muusika, arhitektuuri või kirjanduse alal ning preemiaga soovime tunnustada loovisiku panust Tallinna kultuuriellu.

Lydia Rahula on tunnustatud koorijuht ja armastatud muusikapedagoog, kelle panus koorimuusika arendamisse ning säilitamisse just poistekooride liigis on märkimisväärselt suur.

Olles Tallinna 21. keskkooli muusikaõpetaja asutas Rahula 1988. aastal Tallinna Poistekoori, mille kunstiline juht ja peadirigent on ta tänaseni. Poistekoor peab tänavu oma 30. sünnipäeva, selle aja jooksul on koor saavutanud laialdast tuntust ja tunnustust nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt. 2003. aastal asutas Rahula Eesti Lastekoori. Ühtlasi on Rahula juhatanud koore kokku 19 laulupeol.

Lydia Rahula on pälvinud Tallinna teenetemärgi ja Valgetähe V klassi teenetemärgi, ÜRO Lastefondi UNICEF Eesti Rahvuskomitee Sinilinnu aastapreemia ning saanud aasta õpetajaks.

Sama preemiaga tunnustatakse ka armastatud kirjanikku Aino Pervikut.

Preemiad ja sellega kaasnevad tunnistused antakse Aino Pervikule ja Lydia Rahulale üle Tallinna päeval, 15. mail.

Foto: Delfi Publik  (Teet Maltsroos, Õhtuleht)

Uudise rubriigid: