08.09.2020

Peatselt saab asuda taotlema ranitsatoetust

Lapsevanemad, kelle lapsed läksid tänavu 1. septembril Tallinnas 1. klassi, saavad alates 12. septembrist esitada taotlusi Tallinna linnalt ranitsatoetuse saamiseks.

Tallinna linna poolt makstava ranitsatoetuse (varasemalt esmakordselt kooli mineva lapse toetus) suuruseks on kokku 320 eurot ning see makstakse välja kahes osas. Esimene pool summast ehk 160 eurot makstakse välja 30 päeva jooksul peale taotluse esitamist, teine pool jõuab pereni järgmise aasta juunis.
Ranitsatoetust, mida varem nimetati esmakordselt kooli mineva lapse toetuseks, on õigus saada lapsel, kelle elukoht on Tallinna linn ja kes on kantud Tallinnas tegutseva kooli õpilaste nimekirja.
Ranitsatoetuse saamise kord on sellest aastast muutunud leebemaks. Kui varasematel aastatel pidi lapse ja ühe tema vanema elukohaks olema Tallinn vähemalt üks aasta enne lapse kooliminekut, siis käesolevast aastast seda tingimust leevendati. Nüüd piisab, kui laps ja vanem on Tallinna elanikud vähemalt lapse põhihariduse omandamise alustamise aasta 1. jaanuarist.
Lapsega ühel aadressil elaval vanemal tuleb toetuse saamiseks esitada taotlus, mida saab mugavalt teha Tallinna e-teeninduse keskkonnas taotlen.tallinn.ee, samas näeb ka infot esitatud taotluse kohta. Avalduse esitamiseks e-teenuse kaudu on eelduseks see, et rahvastikuregistri andmed vastavad toetuse saamise tingimustele. Taotluse võib esitada ka elukohajärgses sotsiaalhoolekande osakonnas kohapeal.
Taotlemine ja lisainfo:
Taotlusi saab esitada alates 12. septembrist kuni 30. novembrini 2020.
Head kooliaasta algust!

Uudise rubriigid: