06.12.2021

Pirita lasteaed osales Erasmus+ projekti virtuaalsel üritusel

29.11-01.12.2021 toimus Erasmus+ projekti "Näe - meie loodus!" kolmas kohtumine partneritega.

Korraldajaks oli sel korral Küprose lasteaed Dimosio Nipiagogeio Lympion. Kuna selles riigis kehtivad väga suured liikumispiirangud lasteasutusele, siis reisisime sinna virtuaalselt! Kolmanda kohtumise teemaks oli "Loomad meie looduses" ning läbi kolme päeva nägime väga palju erinevaid võimalusi teema läbivõtmiseks lastega.

Esimesel päeval, et saaksime aimu, mis riik see Küpros on, vaatasime videoid, mis tutvsutasid nende maad ja rahvast. Edasi juba täpsemalt Lympia küla ning muidugi nende lasteaeda. Lisaks tutvusime kohalike rahvuslike pühadega. Siis järgnes Dr. Maria Kontoulise seminar teemal "Vastupidav õpetaja - kuidas stressi ja läbipõlemisega toime tulla". Õpetajatele tuletati meelde, et enda eest tuleb hoolitseda, siis laabub ka kõik muu paremini.

Päeva teises pooles saime teadmisi kirja eelharjutuste kohta, mis Küprose õpetajad kasutavad. Veel olid õpetajad teinud interaktiivsed puzzled Küprose loomadest, mida kõik said proovida ise kokku panna. Ning esimese päeva lõpetas video Küprose metsikust loodusest. Oleks ju vahva, kui võid kohata hiiglaslikku kilpkonna!

Teisel päeval tutvustasid Küprose õpetajad läbi video, et kuidas nemad oma lasteaias teemat "Loomad meie looduses" käsitlesid, mis tegevusi tehti, mida meisterdati, mis mänge mängiti jne jne. Järgnes seminar Elena Erotokritouga teemal "Küprose fauna". Olime alati arvanud, et Küprosel on kuum, kuiv ja liivane nagu Egiptuses, kuid nüüd tõestati hoopis vastupidist. Küprose loodus on mitmekesine ja lopsakas!

Päeva teises pooles said kõik partenrid esitleda oma ettekandeid, kus näidati tehtud tööd teemaga "Loomad meie looduses". Iga riigi ettekanne oli omanäoline, huvitavaid mõtteid ja tegevusi täis. Ikka ja jälle leiad end mõttelt, et "...tõesti, nii saab ju ka teha!" ning "Oi kui vahva mäng. Proovin ka!".

Päeva lõpetas video, kus näidati õpetaja tegevust raamatu "Zoe ja Beans. Maagiline rõngas!" põhjal ning dramatiseeringut legendist "Püha Helena tulek Küprosele".

Kolmas, ja seega viimane päev, algas väikese rännakuga mööda Küprost (muidugi virtuaalselt). Edasi saime video vahendusel osa õpetajate rühmategevustest. Esimene tegevus näitas loomade kehaosade õppimist ning teises kasutati loomade tundmiseks salvestatavat seinamatti. Lisaks tutvustas õpetaja, et mis mänge ta veel ise lõi seoses loomade teemaga.

Väikeseks vahepalaks oli vahva mäng "Õnneratas", kus seda keerates tuli kaamera ette tuua mingi ese. Näiteks ütles ratas, et palun leia ruumist kõige suurem ese ning nägime ekraanilt nii suuri tahvleid, võimlemismatte kui tolmuimejat.

Küprose lasteaed tutvsutas ka enda loodud programmi "Muinasjutu kohver". Kohver sisaldab ühte muinasjuttu ning erinevaid materjale tegevusteks. Kohvri saab laps koju kaasa võtta ning koos vanematega tegevusi teha, seda pildistada ning pärast teistega jagada.

Siis tuli Küprose õpetajatel mõte, et võiksime luua oma muinasjutu "Ükskord ammu....". Ja algab lugu sellega, et kuidas Küprose rahvusloom muflon (metsik lammas) Stavros reisib Euroopasse oma sõpradele külla. Teeb peatuse Lätis, Eestis, Horvaatias ja Bulgaarias ning tutvub seal kohalike vaatamisväärsuste ja toiduga. Nii sai iga riik lisada sinna omalt pool midagi ning muinasjutt aina kasvas pikemaks.

Päeva teises pooles saime kuulata Dr Maria Kyriakou seminari "Küprose haridusreform: Õpetaja suunatud tegevustest lapse suunatud pedagoogikani". Tuletati meile meelde, et kui oluline on mäng ning mille kaudu laps omandab teadmisi palju lihtsamini.

Meie kolmepävase kohtumise lõpetas väike legend "Südamemaa Küpros" ning koos reflekteeriti sisutihedat virtuaalset üritust. Kõik osalejad jäid väga rahule Küprose poolt korraldatud seminaride ja jagatud materjalidega ning ollakse juba põnevil, et mida Bulgaaria järgmisena meile pakub!

Täname Küprose partnereid ning loodame, et kunagi ka reaalselt kohtume!

Meie projekti tegevustega saab tutvuda siin: https://erasmusseeournature.blogspot.com/

Allikas: Pirita Lasteaed

Uudise rubriigid: