22.02.2021

Pirita lasteaia laps purjetab kaugele

Pirita lasteaia sünnipäev, mis on 22. veebruar, kattub igal aastal meie armsa Eestimaa sünnipäevaga. Sellest tulenevalt, püüab lasteaed igal aastal välja mõelda midagi eriti vahvat, et mõlemad tähtsad päevad meeldejäävalt tähistada. Sel aastal tehti üleskutse, et lapsevanemad abistaksid jääklotside varustamisega, et juba neljandat korda üks vahva jääehitis lasteaia õuele püsti panna.

Üleskutsele järgnes ajurünnak õpetajatega, et mis kuju see jääehitis olla võiks. Varasemalt on tehtud mitmeid, näiteks iglu, Toompea müür ja Tuletorn (mis laulukaare kõrval on). Õpetajate mõtted sel aastal läksid lasteaia logole ja motole („Elurõõmus laps purjetab kaugele!“) nii pakutigi välja purjeka idee. Liikumisõpetaja Heili Heinaste, kes on lasteiaia jääehitiste meister, purjeka ideega töötamist ning plaani paika panemist.

Kõigepealt liikumisõpetaja Heili ja töömees Oki ronisid väikesele vahekatusele ning viskasid sealt labidatega hunniku lund purjeka sisu jaoks. Edasi aitas ilmataat kaasa sellele, et koostöös lastevanematega õnnestus külmutada suurel hulgal jääklotse (selleks kasutati piima- ja mahlapakke ). Lisada võis veele looduslikke materjale, et jääklotsid huvitavamaks teha.  Ja nii see töö siis saigi alata.

Liikumisõpetaja Heili sai abiks terve lasteaia täis lapsi ja personali, kes toetasid teda ehitamise juures ning täpselt, enne lasteaia ja Eesti sünnipäeva, purjekas valmis saigi. Selleks kulus umbes 425 jääklotsi! Neid jäi natuke üle ning kasutati muude kaunistuste ja isegi väikese tordi tegemise jaoks.

Siinkohal suur aitäh meie lastevanematele ja lastele!

Laste rõõmuks purjekas valmis mängimiseks ja täiskasvanutele silmarõõmuks!

Nagu lasteaia motogi ütleb: „Elurõõmus laps purjetab kaugele!“

Allikas: Pirita lasteaed

Uudise rubriigid: