14.02.2019

Prantsusmaa haridustöötajad tutvusid lasteaias Vikerkaar haridusrobotitega

12. veebruaril tutvusid Prantsusmaa haridustöötajad Tallinna Lasteaias Vikerkaar haridusrobotitega, mida kasutatakse Eesti lasteaedades ja koolides üha enam.

Tallinna Lasteaias Vikerkaar on loodud lasteaia digiblogi, kus kajastatakse lasteaias toimuvaid digitegemisi ning jagatakse üksteisega enda loodud materjale. 20. oktoobril 2018 osales lasteaed Haridusfestivalil IduEdu teemal „Lasteaia digiblogi kui õpetaja digipädevuse toetaja“.

Üritus leidis kajastamist ka meedias ning Prantsusmaa haridustöötajatel tekkis huvi, kuidas Eesti haridussüsteemis kasutatakse programmeerimist ja robootikat alushariduse õppe- ja kasvatustöös.

Lasteaia blogi idee kasvas välja arendusprojektist „Digiminutid õpetajalt õpetajale“, kus kõik õpitu sai sinna kokku koondatud. Õpetajad leidsid, et digiblogi on hea võimalus, kuidas edaspidi üksteise digitegemiste -ja materjalidega tutvust teha ning seeläbi uusi teadmisi saada. Erinevad lahendused õppe- ja kasvatustegevuses suurendavad laste õpihuvi ja toetavad õpetajate pädevuste arendamist.

Prantsusmaa haridustöötajad tutvusid rühmades meeskonnatööga ning robootika- ja digivahenditega. Erinevad robotid, nutiseadmed ja interaktiivne tahvel muudavad õppetegevused laste jaoks huvitavamaks ja mitmekesisemaks. Külalised vaatlesid õppetegevust teemal „Sõbranädal“, kus tegevused robootika –ja digivahenditega olid lõimitud erinevate valdkondadega. Töö toimus väikestes gruppides kirjaoskuskeskuses, kunstikeskuses, teaduskeskuses ja loovmängukeskuses. Tegevuse käigus leidsid Oszobotid mööda värvilist markerijoont õige raja sõbrani, koos BeeBotiga said lapsed lahendada erinevaid matemaatilisi ülesandeid ning kunstikeskuses valmisid südamekujulised rühmakaunistused sõbrapäevaks. 

Lõpetuseks said külalised robootika- ja digivahenditega ise erinevaid ülesandeid lahendada. Lastepärased ülesanded tekitasid külalistes suurt elevust, ei olnud sugugi lihtne juhtida roboteid, lõbusaid ülesandeid lahendati Dash ja Dot,  Sphero SPRK+ ning BlueBot põrandarobotiga.

Päev oli huvitav, lõbus ja täis erinevaid tegemisi, mille käigus said külalised ülevaate Lasteaia Vikerkaar robootika- ja digitegemistest. Meeldiv oli tutvuda Prantsusmaa haridustöötajatega, vahetada erinevaid õpikogemusi ja leida uusi toredaid sõpru.

Ly Ross, Tallinna Lasteaia Vikerkaar direktor

Uudise rubriigid: