19.05.2022

Rahvusvaheline projektikohtumine Tallinna Meelespea Lasteaias

Aprilli viimastel päevadel, 28-30.04.2022, külastasid meie lasteaeda rahvusvahelise Erasmus+ projekti „Ma olen julge ja abivalmis inimene – kuidas õpetada, läbi väärtuskasvatuse ja praktiliste tegevuste, koolieelses eas olevatele lastele esmaabi“ projektipartnerid Norrast, Rumeeniast ning Bulgaariast. Kahjuks ei saanud Põhja-Makedoonia partnerid reisida ning liitusid meiega virtuaalselt.

Esimesel päeval külastasid meie partnerid Tallinna Meelespea Lasteaeda, kuhu nad tulid vaatama Haabersti lasteaedade esmaabivõistlust „Hea Inimese Gala“. Tallinna Meelespea Lasteaed ja MTÜ Rahvakoolitus ELU eesotsas Margit Pärnaga teevad koostööd juba 16  aastat. Nende aastate jooksul on väga palju lapsi ja õpetajaid omandanud teadmisi ja oskusi, kuidas esmaabi anda ja kaaslast vajadusel aidata. „Hea Inimese Galal“ osalesid Haabersti lasteaedade 5-6 aastaste laste 6 liikmelised võistkonnad, kelle ülesandeks oli osutada esmaabi 3 erinevas olukorras: elustamine, trauma ning verejooks. Rahvusvahelise projekti üheks suurimaks  eesmärgiks on jagada häid praktikaid ning julgustada teisi projektis osalejaid ka oma riigis esmaabi üritusi läbi viima. Seega, see oli nende jaoks üks vägagi uudne ja samas väga põnev kogemus! Hilisemal pikemal reflekteerimisel tõdesid kõik partnerid kui ühest suust, et nad olid väga hämmingus laste oskustest ning julgusest, samuti ürituse organisatoorne pool oli väga muljetavaldav. Tundus, et suutsime partneritesse süstida indu ja teotahet miskit sellist ka oma riigis korraldada.

Teise päeva veetsime taaskord lasteaias, kus külalisi tervitasid lasteaia kõige vanemad lapsed, esitades neile 3 lugu. Seejärel kinkisid lapsed igale külalisele armsa savist meisterdatud meelespea lillekujulise rinnamärgi. Edasi jätkasime esitlustega, kus tutvustasime partneritele lähemalt Eesti alushariduse süsteemi ning seda  kuidas meie rakendame riiklikus õppekavas etteantud ülesandeid oma lasteaias igapäevaselt. Pilt ütleb küll rohkem kui tuhat sõna ent oma silm on ikkagi kuningas ehk oli aeg minna projektipartneritega majatuurile, et nad saaksid ka ise meie armsat lasteaeda kogeda. Pärastlõuna jätkus projektitöö tähe all, kus kinnistasime eelmisel suvel Bulgaarias õpitud elustamise ja sidumise võtteid ning lisasime sellele juurde traumad. Päev oli toimekas ning palju tööd sai tehtud! 

Kolmanda ehk projektikohtumise viimase päeva veetsime Meriton Spa&Conference keskuses, kus kohe hommikul vara alustasime esmaabivõtete kordamisega. Rääkisime üle eelmisel päeval õpitu ning kinnistasime õpitut läbi praktiliste tegevuste. Samuti tegime koha peal erinevaid „ideekogumisi“, et panna õppemängude ning loodavate materjalide osas projektipartnerite ideid liikuma. Kuna projekti lõpp-produktiks loome koostöös projektipartneritega „Esmaabikohvri“ mille sisuks on erinevad materjalid, mis toetavad õpetajat lastele esmaabi õpetades, siis oli hästi oluline pöörata kõikide osapoolte tähelepanu loodavate materjalide ühtsusele. Päeva lõpetasime väga põneva kultuurilise sündmusega. Nimelt viisime projektipartnerid väga põnevale vanalinnatuurile, mida viis läbi üks Tales of Reval giididest. Giid jutustas väga ilmekalt ning teatraalselt erinevaid lugusid meie armsast Tallinnast ehk tolleaegsest Revalist ning lõimis meie tuuri sisse ka põnevaid fakte tolleaegsest meditsiinist. Olenemata külmast ja trotsivast tuulest jäid projektipartnerid giidituuriga väga-väga rahule. 

Kõik kolm projektikohtumise päeva olid väga tegusad ning töised. Saime reflekteeritud senini tehtu üle, kokku leppida edasistes tegevustes ja ära jagada järgmise kohtumise ülesanded.

Ootame põnevusega järgmist rahvusvahelist projektikohtumist, mis toimub juba oktoobris Põhja-Makedoonias!

 

Uudise rubriigid: