23.10.2019

Reedel on Tallinna Reaalkooli staadionil suur moodsa õppimise näitus ja huviralli

Reedel, 25. oktoobril 2019 peetaval festivalil „iduEDU“ saab Tallinna Kesklinna hariduskvartali õuel asuvas näitusetelgis, aga ka ümberkaudsete koolimajade ja raamatukogu töötubades vastuse küsimusele, mis on moodne õppimine.

Samuti näeb, kuidas on nüüdisaegne õpikeskkond muutunud võrreldes ajaga, kui tänased lapsevanemad või õpetajad lasteaias- koolis käisid ning kas ja kuidas saab õppimisel ja õpetamisel üksteist toetada.

Festivalil osalema on oodatud kõik, olgu nad õpetajad, õppijad või hoopis lapsevanemad, ja nii on ka näitusel esinejad enda tutvustamisel mõelnud eri sihtrühmade kaasamisele.

iduEDU moodsa õppimise näitusetelk Tallinna Reaalkkooli staadionil (Estonia pst 6) avatakse südapäeval, kell 12. Näha saab uusi nutilahendusi, tahvelarvuti õppeplatvorme, programmeerimis- ja robootikavahendid, digiõpikud ja -vihikud, hologrammilahendusi ja virtuaalset keemialaborit. Tutvuda saab asendusõpetajate programmiga, räägitakse, kuidas enese esitlemisel kasutada loo jutustamise võimalusi, pakutakse tugiteenuseid koolidele ja lasteaedadele. Selgub STEAM sõnause võitja, on näidisväitluse tund, esineb teadusteater ja oma kogemusi jagavad tosin õpilasfirmat.

Õpilase arengule ja eri ainetes uurimistööde tegemisele kaasa aitamiseks osalevad näitusel Insplay, Oomipood, Robomiku, Proscreen, KNM Eesti, Eesti Tervishoiumuuseum ja Eesti Arhitektuurimuuseum, Energiaavastuskeskus, Holotech, Valge Klaar, Opiq, Foxcademy, Clanbeat Education, ALPA Kids, FutuClass, A Story, 99math, Kõneravi.ee, Eliis, Ettevõtlusküla, Merkuur, Nutisport, Mektory jt.

Ühise tutvustuse ja kontsertkavaga astuvad festivalil üles kümme Tallinna huvikooli. Huvirallil saab ringi kihutada töötubades, aktiivsematele rallitajatele jagatakse auhindu.  

Traditsiooniks saanud moodsa õppimise festivalil iduEDU 2019 on üheskoos õppimise eesmärgil avatud ka 60 erinevat töötuba. Koolimajades ja keskraamatukogus jagavad häid ideid huvitavaks õppimiseks Tallinna koolid ja lasteaiad, samuti eKool, HITSA, muuseumid ja Startup Estonia koos idufirmadega. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja elukestvale õppimisele.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia, In Nomine ja Tallinna huvikoolid.

Festival kestab kella 11-16 ja on osalejatele tasuta.

Täpsem info ja registreerimine töötubadesse: iduEDU.ee. Töötubadega saab liituda ka koha peal.

Pildil: huvikoolid on ralliks valmis (foto: Viivi Lokk)

Huvikoolid ralliks valmis 23.10 (2).jpg

Küsimustele vastab:

Rainer Rannala
Üldosakonna juhataja
Tallinna Haridusamet
+ 372 6404503, +372 5272668
Rainer.rannala@tallinnlv.ee

   

Uudise rubriigid: