24.01.2022

Robotite nädal Lille lasteaias

Robotid õpetavad lapsi loovalt lahendama ülesandeid ning arendavad süsteemset ja ruumilist mõtlemist. Robotitega tegutsedes on lapsel võimalik õppida konstrueerimist jooniste järgi, esmast programmeerimist ning hakata mõtlema käike ette.

Terve nädala 10.-14. jaanuar toimetasid lasteaia lapsed õppe- ja mängutegevustes mitut masti robotitega. Õpetajad planeerisid robotitega õppetegevusi ning tõid laste soovil rühmadesse erinevaid roboteid ja LEGO Education komplekte, et nendega mängides õppida. Osa neist vuras mööda põrandat: mõni tantsis, mõni veeres, liikus aluskaardil või paberil mööda ettenäidatud/ise joonistatud rada ja mõni tegi lihtsalt rõõmu.

Enim olid robotid toeks matemaatiliste mõistete õppimisel ja kordamisel- arvu pilt, liitmine, lahutamine, aastaajad, nädalapäevad, hulkade moodustamine,  aja- ja koha mõisted, parem ja vasak poolt jne. Samuti aitasid robotid tähtede, looduse, lugema ja talvetegevuste kordamisel ning õppimisel.

Muusikategevustes pandi Bee Bot robotid koos tantsima P. Tšaikovski ballett "Pähklipureja" avamängu saatel. Lapsed olid varmad õppima ja harjutama. Ühiselt robotite tantsima panemine oli lastele uus kogemus ning saadi aru koos vajutamise tähtsusest.

Kassikäppade rühmas mängiti lisaks lõbusat mängu "Kui ma oleks robot Ozobot". Ise robot olla oli ikka väga lõbus. Kaaslaste juhendamisel liiguti ette, taha, paremale, vasakule. Siis tehti robotite seiklusrada rühmaruumi. Lastele meeldis roomamine laua alt ja üle, veeremine ja sillalt sillale astumine. Rada läbiti kümneid kordi, oli palju kilkamist ja rõõmu.

Bee Botid ja Blue Botid, ozobotid, mTinyd, Qobo teod, shperod  ja LEGO Education komplektid on nutikad sõbrad lastele ja parimad abilised õpetajatele.

Allikas: Veronika Kübar, Tallinna Lille Lasteaia direktor

Uudise rubriigid: