26.11.2021

Saksa keel ja saksa meel Sikupillis

Tänu Erasmus+ programmile ja Goethe Instituudile on nüüd juba kuuendat nädalat järjest meie lasteaias kaksikõed Jette ja Fenna Preetzi linnast, kes õpivad sotsiaalpedagoogideks. Kaks toredat ja sõbralikku Saksamaa tüdrukut, kes praktiseerivad siin oma õpetaja oskusi. Võitnud sellest võimalusest oleme nii meie kui ka nemad.

Oleme juba teist aastat võimaldanud saksa üliõpilastel olla 6 nädalat meie lasteaias ja tutvuda ning kaasa lüüa  eesti laste alushariduse igapäeva tegemistes.

Kohe alguses sai tüdrukutega kokku lepitud, et anname võimaluse näha eesti lapsi erinevates vanustes ja erinevates rühmades. Alustasime sõimest. Lapsed võitsid Jette ja Fenna kohe omaks. Neile ei ole oluline keelebarjäär, ega  teine kultuur. Lisaks lasteaiale on praktikantidel hea võimalus käia kord nädalas ka Kadrioru Saksa Gümnaasiumis. Seal on nende ülesanne olla abiks saksa keele tundides algklasside lastele.

Lasteaias ei ole Jette ja Fenna ainult rühmades abilisteks, vaid annavad oma panuse ka saksa keele huviringis, mis toimub meil igal nädalal reedeti. Lastele on selgeks õpetatud uued laulud ja laulumängud, koos korratakse uusi sõnu.

Nii mõnigi õpetaja on rõõmustanus selle üle, et on saanud praktiseerida kunagi koolis õpitud saksa keelt. Õpetajad on saanud palju infot saksa alusharidusest. Tore on võrrelda kahe maa lasteaedade erinevusi.

On suur rõõm, et saksa tüdrukud on meiega jõuludeni. Usun, et päkapikud peavad neid heldelt meeles ja meie jääme neid tänutundega meenutama veel kauaks ning koostöö ülikooliga jätkub ka uuel õppeaastal.

 Allikas: Tallinna Sikupilli Lasteaed

Uudise rubriigid: