14.10.2021

Selgusid Täiskasvanud õppija nädala laureaadid

12. oktoobril tunnustati Jaan Poska majas täiskasvanud õppija nädala (TÕN) raames valitud Tallinna aasta õppijaid ja õpitegusid.

Tallinna Haridusameti juhtivspetsialisti Viivi Loki sõnul on tunnustamise eesmärgiks elukestva õppimise ja täiskasvanueas õppijate väärtustamine.

„Õppimine täiskasvueas on muutumas normiks ja üha enam inimesi asub uusi teadmisi omandama, et parandada elukvaliteeti,“ sõnas Viivi Lokk. „Õpiteele asumine pere ja töö kõrvalt nõuab head aja planeerimise oskust, pere ja lähedaste tuge ning tugevat motivatsiooni. Inimesed, kes leiavad endas tahet õpinguid jätkata ning selle ka ellu viivad, on loodetavasti innustavaks eeskujuks ka neile, kes endas veel kahtlevad.“  

Tiitli „Tallinna aasta õppija 2021“ laureaat on Anu Lipp. Anu on kolme lapse ema,  Eesti Andekate Laste Liidu president, lisaks tegutseb vabatahtlikuna mitmes valdkonnas, on aktiivne kogukonnaliige. Anus on  palju energiat erinevateks tegevusteks kogukonna elavdamisel ja kogukonnale võimaluste  pakkumisel. Temas on andekust leida kitsaskohad, mida täita oma ideede ja toimetamistega. Ta kirjeldab õpingute alustamist Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumis kui elu parimat otsust: ”Eneseusk on tekkinud, väärtustan ennast ja oma aega. Kool on toonud uusi sõpru. Kool on toetav, tunnen, et tahan edasi õppida.  Õppeained keemia ja füüsika, mis varasemalt raskusi valmistasid, saan nüüd kõigest aru.” 

Õppija eripreemiad said:

  • Tiia Aasrand (Innustav õppija 2021), õppimine võimaldas tal vahetada eriala ja kandideerida lasteaia õpetajaks ning asuda tööle haridusasutuses.
  • Siim Kumari (Lennukas õppija 2021) , oma õpingute kohta on ta kirjutanud järgmiselt: Ma olen eluaeg olnud valmis muutusteks ja seepärast osalen erinevates projektides. Olen alati valmis end tõestama. Ju seal on oma osa ka edevusel, kuid ka soovil, et tõestada: "Olen selleks võimeline!". Ma olen alati arvanud, et elus tuleb proovida mitmeid erinevaid asju ja olla mitmekülgne, avatud meelega ja empaatiline. Kõik võimalused tuleb ära kasutada, sest sa ei tea kunagi, millise kivi all on vähk peidus ja nii palju on ees ootamas.

Tänavu esitati Tallinnas 20 kandidaati Aasta koolitaja tiitli saamiseks, komisjoni liikmed valisid kandidaadi ühehäälselt, kelle tegevus on pälvinud äsja täiskasvanuhariduse valdkonnas  ka  vabariikliku tunnustuse, Aasta koolitaja 2021 on Daniel Kotsjuba.

Lisaks anti välja erimpreemia koolitajale Kristi Puusepale Tallinna Tervishoiukõrgkooli õenduse õppetooli juhile, kes pälvis tiitli Tallinna  aasta meeskonnajuht 2021.

Välja anti ka järgmised tunnustused: Aasta õppijasõbralik tööandja 2021 Eesti Energia, Elukestva õppe kogukonna arendaja 2021 Innowise OÜ .

Aasta õpiteoks 2021 sai Seeniorid digitargaks, õpiteo eesmärgiks on õpetada ja juhendada seenioreid kasutama erinevaid veebikanaleid, kasutama Skype või Messengeri lähedastega suhtlemiseks, julgustada õppima iseseisvalt ja küsida digioskuste osas nõu ja abi raamatukoguhoidjatelt nii telefoni, Facebooki kui Skype teel. Skype vestlusklubis jätkasid eakad digioskuste õppimist ka peale eriolukorra lõppu.

Eripreemiad Aasta õpitegu 2021 pälvisid Miniloengute sari "Tervelt ja turvaliselt" ja Regionaalhaigla Patsiendikool.

 

Vaata ka ürituse galeriid:https://www.flickr.com/photos/194147951@N05/

 

 

Uudise rubriigid: