21.01.2013

Tallinlased saavutasid Schwerin-Tallinn matemaatikaolümpiaadil kolmikvõidu

19. jaanuaril 2013 toimus Tallinna Kuristiku Gümnaasiumis juba seitsmes sõpruslinnade Schwerini ja Tallinna koolide matemaatikaolümpiaad, kus tallinlased saavutasid kolmikvõidu.

Olümpiaadil osales 258 Tallinna 7.–12. klassi õpilast ja neli Schwerini 12. klassi õpilast. Võistluste eripäraks on, et Saksa õpilased võivad kasutada abivahendeid (taskuarvuti, valemid), kuid Eesti omad mitte. Nii oli see ka nüüd, kuid kodumeeskonda see ei heidutanud ja tallinlased võtsid kolmikvõidu.

I-III kohta jagasid Aleksandra Jartseva Tallinna Tõnismäe Reaalkoolist (õp Mihhail Gusev) ning Janno Veeorg ja Jaan Toots Tallinna Reaalkoolist (õp Andres Talts), kes lõpetasid tasavägiselt 42 punktiga. Neljandaks tuli Sandra Schumann ja viiendaks Jüri-Mikk Udam (Tallinna Reaalkool, õpetajad Andres Talts ja Helen Kaasik).

Eelmisel kohtumisel (15. jaanuaril 2011) pääses Tallinna võistlusel esikolmikusse ka Schwerini noor matemaatik Tim Völzer, jagades I-III kohta Jaan Tootsi ja Erik Tamrega. Seekord saavutas nende parim võistleja Max-Lennart Brandt arvestatava 12. koha (õpetaja Georg-Christian Riedel).

Schwerini külalised viibisid Tallinnas 17.-20. jaanuarini. Õpilasi saatsid abilinnapea Wolfram Friedersdorff, matemaatikaõpetajad Georg-Christian Riedel ja Manfred Aleff. Võõrustajaiks olid Tallinna Haridusamet, Gustav Adolfi Gümnaasium (GAG), Vanalinna Hariduskolleegium (VHK) ja Tallinna Kuristiku Gümnaasium.

Lisaks olümpiaadile said külalised osa väikesest haridus- ja kultuuriprogrammist. GAG-s osaleti ühiskonnaõpetuse tunnis, kus 12. klassi õpilaste eestvedamisel arutleti mõlema riigi päevapoliitilisi teemasid. VHK keraamikatunnis pandi proovile oma käteosavus. Värskelt renoveeritud Kuristiku gümnaasiumis toimus ringkäik ning külaliste hinnangul oli koolimaja muljetavaldav. Tutvuti ka Tallinna vanalinnaga ja külastati Raekoda, põnevad olid ekskursioonid Lennusadamasse ja Teletorni.

Schwerinist ja Tallinnast said sõpruslinnad juba 1970. aastal. Ühiseid matemaatikaolümpiaade peetakse alates 2007. aastast. Sügiseti kohtutakse Schwerinis ning talviti Tallinnas.

 

Lisainfo:

Sirje Rei
Vanemspetsialist
Tallinna Haridusamet
Tel 6404597
e-post: sirje.rei@tallinnlv.ee

Uudise rubriigid: