14.11.2019

Tallinna 21. Kooli õppenädal rahvusvahelise projekti „Our Spaces“ koostööpartneritele

4.–9. oktoobrini 2019 võõrustas Tallinna 21. Kool Erasmus+ projekti „Our Spaces“ koostööpartnereid, et kaasata Läänemere riikide noori hästitoimiva linnaruumi kontseptsiooni aruteludesse, mis oli käesoleva aasta õpiprojekti peateemaks.

Eesmärkideks oli ka lähendada erinevaid kultuure, õppida meeskonnatööd, arendada loovust ning parendada digitehnoloogilisi oskusi, töökeeleks oli inglise keel.

Külaliste vastuvõtjateks ja õppenädala korraldajateks olid 9.C klassi õpilased, õpetaja Ülle-Ly Vohnja ja koordinaator Kadri Mägi.

Partneriteks on Auguste-Viktoria-Schule Saksamaalt, Västra Stenhagenskolan Rootsist, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä REDU Soomest,  Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych Poolast ja Dundagas vidusskola Lätist.

Arutelude, rühmatööde ja õppekäikude raames omandati teadmisi linnaruumi olemusest, rollist, ajaloost ja funktsionaalsusest Tammsaare pargi, Linnahalli ja Telliskivi Loomelinnaku näitel. Kohtuti Tallinna Linnaplaneerimise Ameti esindajatega ning tutvuti noorte kaasamisäpiga avaliku ruumi parimate lahenduste leidmiseks.

Õpiväljundina valmisid töönädala lõpuks põnevad maketid, online postrid, videoklipid ning võrdlevad fotoseinad, milles rakendati erinevaid graafika- ja disaini- programme, mida esitlesid innukalt kõik osalenud riikide projektitiimid.

Nädala raames toimus ka projekti „Our Spaces“ logo konkurss ning kõikidele aktiivsetele osavõtjatele väljastati Europassid.

 Juta Hirv, Tallinna 21. Kooli direktori asetäitja-arendusjuht

  

Uudise rubriigid: