24.01.2022

Tallinna 21. Kooli tervislikud lõiminguprojektid kunstiõpetuses ja kunstiringis

Tervisliku toitumise kuu raames tegeleti kunstiõpetuses ja kunstiringis kahe põneva lõiminguprojektiga, milleks olid „Roheline kunst“ ja „Ühe idu mitu nägu“.

Roheline kunstiring alustas oma tegevusi väga roheliselt. Kõigepealt vaatasid õpilased erinevaid rohelisi värvuseid. Seejärel määrasid õiged värvid rohelistel köögiviljadel, õppisid neid tundma ja asusid joonistama.

Ringitöö lõpuks said õpilased “modelle” ka maitsta. Kõige lemmikumateks osutusid roheline paprika, herne- ja päevalillevõrsed ning mahlane nuikapsas.

„Head rohelisega maiustamist!“ soovis õpilastele projekti lõpetades kunstiõpetaja Ilmi Laur-Paist.

Pildid on vaadatavad SIIT.

IMG_4554.JPG

Teise projektiga „Ühe idu mitu nägu“ avanes esimese korruse stendil näitus, kus on eksponeeritud 8. klasside ja kunstiringi õpilaste loovtööd.

Projekti käigus uuriti põhjalikult ka vitamiinide sisaldust idudes ja saadi tead väga palju väärtuslikku infot ning uusi teadmisi oma tervise hoidmiseks.

Idude kohta võib kahtlemata kasutada ütlemist „väike, aga tubli“ – tillukesest seemnest võrsuvad idud sisaldavad palju kasulikke vitamiine ja mineraalaineid, mis võiksid olla meie toidulaual aastaringselt.

Kui soovid idudest lisateadmisi, loe edasi SIIT.

Idud turgutavad keha ja meelt. Toitu tervislikult!

Allikas: Tallinna 21. Kool

Uudise rubriigid: