19.05.2022

Tallinna Heleni Kooli külastasid Liina Kersna ja Ülle Madise

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ja õiguskantsler Ülle Madise külastasid kooli ja lasteaeda.

Minister Liina Kersna andis Tallinna Heleni Koolis üle eripedagoogika kursuse lõputunnistuse 18 kooli töötajale. Lõputunnistused said töötajad koos koolijuhiga, kes oktoobrist kuni aprilli lõpuni osalesid koostöös Tallinna Ülikooliga eripedagoogika kursusel. Meeskonna koostöine õppimine on nüüdisaegsete õppivate organisatsioonide tunnus. Uuringud on näidanud, et kuigi traditsiooniline koolitus kursuste või seminaride vormis võib olla tõhus, on õpetamisele suure mõjuga ka koolimeeskonna liikmete vastastikune õppimine. Sel nädalal tähistab Tallinna Heleni Kool 28. sünnipäeva. Palju õnne!

Kool loodi 1994. aastal kuulmispuudega õpilaste jaoks, 2005. aastal lisandus nägemispuudega õpilaste õpetamine ning 2014. aastal kõnepuudega õpilaste õpetamine.Praegu õpib Tallinna Heleni Koolis 124 õpilast. Kooli juures on ka lasteaed, kus käib 77 last.

madise.jpg

Kooli ja lasteaeda külastas õiguskantsler Ülle Madise koos oma nõunikega. Õiguskantsler rääkis õpilastele nende õigustest ja kohustustest ning publik jäi kuulduga rahule. Kooli sünnipäevaks kinkis õiguskantsler õpilastele gloobuse, mis on igati vajalik ja praktiline õppevahend, et kogu maailma riigid, mered ja muu visuaalselt õppijateni tuua. Samuti oli tore kuulda lugu India pimedast poisist Srikanth Bolla`st, kes tänu õpetajate toetusele ning enda sihikindlusele saavutas nii õppimisel kui ka ettevõtluses suure läbimurde – õppides ja töötades IT valdkonnas USA-s. Hiljem naasis ta Indiasse, et aidata pimedaid, nii nagu oli kunagi teda aidatud. Ta on edukas India tööstur ja Bollant Industriesi asutaja. Õiguskantslerit saatsid külaskäigul – Andres Aru – (laste ja noorte õiguste osakonna juhataja), Kärt Muller (sotsiaalsete õiguste osakonna juhataja), Atko-Madis Tammar (sotsiaalsete õiguste osakond, vastutusalas on haridusküsimused) ja Aigi Kivioja (sotsiaalsete õiguste osakond, sh haridusküsimused). Andsime koos õppealajuhatajaga ülevaate meie kooli ja lasteaia tööst ning edendamist vajavatest küsimustest nii kurtide kui ka pimedate õpilaste õpetamisel ning tugiteenustega toetamisel. See oli põnev ning vajalik päev kogu kooliperele ja veelkord suur aitäh!

Uudise rubriigid: