21.10.2020

Tallinna Kopli Ametikoolis selgusid parimad veevärgi tehnikud

15.–16. oktoobril toimusid Tallinna Kopli Ametikoolis veevärgi tehniku kutsemeistrivõistlused. Võistlustel osalesid õpilased Kopli Ametikoolist ja Viljandi Kutseõppekeskusest. Võitjaks tuli Aleksei Kossinski Tallinna Kopli Ametikoolist.

Veevärgi tehniku eriala on Kopli Ametikoolile prioriteediks. „Teeme palju tööd selle nimel, et eriala koguks rohkem populaarsust ja et rohkem noori tuleks seda õppida. See on väärt amet, mis ei kao maailmast kuhugi, ei sõltu viiruse käekäigust ja muudest oludest. Seega on head spetsialistid tööturul väga hinnatud“, rõhutab eriala tähtsust Kopli Ametikooli õppedirektor Valeria Milaja.

„Võistlused olid korraldatud andmaks võimaluse veevärgi lukkseppadel erinevatest koolidest võistelda kutseoskuste parimal viisil. Võistlus oli väga mitmekesine ja noored spetsialistid võtsid võistlust täie tõsidusega. Võistlustöid hinnata oli samavõrra raske, kuna tasemelt olid võistlejad väga tasavägised. Paremusjärjestus selgus nn. punkti heitluses. Noored jäid tulemustega rahule. Eesmärk on ikkagi veevärgi lukksepa amet au sisse tõsta ja innustada noori õppima asuma hoone sisekliima tagamise süsteemi spetsialisti ameti omandamisele“, kommenteeris võistlust peakohtunik Hannes Kadak.

Esikolmik:

  1. koht Aleksei Kossinski Tallinna Kopli Ametikool
  2. koht Anmar Kuut Viljandi Kutseõppekeskus
  3. koht Kevin Spaštšenko Tallinna Kopli Ametikool

Võistlusülesande lahendamiseks on vaja mitmeid erialaseid teadmisi ja oskusi: lukksepatööde baasoskused, kütesüsteemide paigaldus, hoone  veevärgi süsteemi alusteadmised, keevitus. Võistlustöö on üks tervik, mille täitmisaeg oli kahe päeva jooksul 13 tundi.

Võistluse eesmärgid on võimaldada kutseõppeasutuste keskkonnatehnika lukksepa või hoone tehnosüsteemide ehitaja eriala õpilastel näidata oma kutseoskusi, selgitada välja parimad õpilased, propageerida keskkonnatehnika lukksepa ja hoone tehnosüsteemide eriala ja kutseharidust.

Veevärgi tehniku kutsemeistrivõistlus on mõeldud kuni 26-aastastele noortele (k.a), kes õpivad kutseõppeasutustes keskkonnatehnika lukksepa või hoone tehnosüsteemide ehitaja erialal.

Võistlust korraldas Haridus- ja Noorteamet ja Kopli Ametikool ning toetas Hals Trading. Võistluse korraldamist rahastatakse ESF programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamine“ (PRÕM) ning riigieelarvelistest vahenditest. 

Allikas: Haridus- ja Noorteamet

Uudise rubriigid: