21.10.2019

Tallinna Lasteaias Vikerkaar avati mudilaste õppeköök

Tallinna Lasteaias Vikerkaar õpivad lapsed nüüd lugemist ja arvutamist ka ise süüa tehes. 16. oktoobril 2019 avati lasteaias õppeköök laste kokandustegevuste läbiviimiseks.

Avaüritusel laulsid lapsed sügisest ja kaku küpsetamisest ning kinkisid õppeköögile leivajuuretise. Esimesed kokandustegevused olid selleks ajaks õppeköögis juba toimunud. Lapsed valmistasid toortatra näkileiba ja ahjuõuna suhkru ning kaneeliga. Kuidas lastel esimesed küpsetised õnnestusid, seda said külalised jälgida videoklipi vahendusel. Hiljem tutvuti köögi võimaluste ja vahenditega juba köögis kohapeal.

Õppeköögi eesmärgiks on lõimida õppetegevustes teoreetilisi teadmisi ja praktilisi kogemusi, kasutades Hea Alguse metoodika elemente. Lapsed saavad tutvuda erinevate toiduvalmistamise viiside ning toiduainetega, õppida tundma erinevaid toidukultuure ning tervisliku toitumise põhialuseid. Läbi toidu valmistamise tutvutakse toiduhügieeniga ja saadakse esmavajalikud oskused lauakatmises.  

Toidu valmistamine on mänguline protsess, mille kaudu saab harjutada lugemisoskust, lugedes pakenditelt sõnu või retseptiraamatust koostisaineid. Kokandustegevuste käigus tekib lapsel parem arusaam erinevatest matemaatilistest mõistetest: suurus- ja mahumõisted, värvused, loendamine, arvutamine, kella tundmine jm.

Päevaseid õppetegevusi juhendavad õpetajad. Kord nädalas õhtusel ajal toimub õppeköögis aga kokanduse huviring, kus lapsed saavad koos vanematega toitu valmistada.

Lasteaed usub, et tegutsemine õppeköögis muudab lasteaiapäeva mitmekesisemaks ja elamuste rohkeks ning annab teadmisi ja oskusi toidu valmistamisel.

Lasteaed Vikerkaar ootab huvilisi oma õppeköögiga tutvuma.

 

Ly Ross, Tallinna Lasteaia Vikerkaar direktor

  

Uudise rubriigid: