10.05.2021

Tallinna Liikuri Lasteaed tähistab oma 30+1 sünnipäeva

Tallinna Liikuri Lasteaed avati 12. märtsil 1990. Lastepäevakodu nr.17 nime all ning 1999 aastal nimetati ümber Tallinna Liikuri Lasteaiaks.

Esimeseks lasteaia juhiks oli Viktoria Ivanova, kes juhtis asutust üle 25 aasta. Hetkel lasteaia direktoriks on Larissa Zaytseva. Esimeste hulgas siin avati arvutiklass ja eesti keelekümblusrühm. Toimisid ka inglise keelekümblusrühmad, kus töötasid vabatahtlikud Jaapanist, Nigeeriast, Austraaliast ja Iirimaalt. Lasteaed on alati pidanud ajaga sammu ning oli ja on avatud uutele väljakutsetele ja innovatsioonidele. Tallinna Haridusameti algatusel 2018 aastal avati  #EduInnoLab innovatsioonilabor ning 07.05.2021 lasteaia 30+1 juubeli tähistamise raames avati Tallinna Liikuri Lasteaia Muusikaaed.

Inglismaal toodetud muusikainstrumendid on mõeldud kasutamiseks arvestades kõikide laste vajadusi ja arendavad nii käelisi, kui vaimseid oskusi ja aitavad kaasa harmoonilise isiksuse arendamisele.

Muusikaaeda valitud instrumendid on inspireeritud loodusest: vikerkaare värvilised lilled, pilliroog ja puit. Nad on ilmastikukindlad ja kauakestvad, nii et neid saaksid kasutada ka praeguste laste lapsed.

Tähistamine käib terve nädala vältel ning iga päev on pühendatud kindlale teemale.

Esmaspäev oli loomingu päev - selle päeva raames me kaunistasime lasteaeda lipikute ja laste joonistustega, lapsed tegid sünnipäevakaarte ning katsetasid igasuguseid tehnikaid kingikottide kaunistamiseks. Sünnipäeva puhul me avalikustasime virtuaaltuuri oma veebilehel.
Teisipäev oli teatripäev - lasteaeda külastasid lasteraamatute tegelased, lapsed said ka ise nukuteatrit teha.
Kolmapäev oli tervisepäev - rühmad külastasid Tervisemuuseumi, läbisid lõbusaid starte nii õues kui ujulas, valmistasid tervislikku toitu, sealhulgas ka smuutit.
Neljapäev oli innovatsioonipäev - terve päeva jooksul lapsed mängisid lemmikrobotitega ning jagasid omavahel parimaid mänguideid.
Reedel aga oli muusikapäev ning sellel päeval me pidulikult avasime Muusikaaia. Avamisel õuehoovis esinesid nii lapsed kui õpetajad, rühmades aga ootas lapsi lõbus muusika ja tantsud.

Vaata jäädvustusi meie tegevustest siin.

Allikas: Tallinna Liikuri Lasteaed

Uudise rubriigid: