03.12.2021

Tallinna Lille Lasteaed sai 60

Tänane Tallinna Lille lasteaia hoone ehitati tüüpprojekti järgi lastesõimeks ja avati 21. novembril 1961, kus oli 2 sõime ööpäevarühma ja 2 sõime päevarühma. 1999 nimetati lasteaed Tallinna Lille Lasteaiaks. Täna on lasteaias 3 aiarühma ja 1 sõimerühm. Rõõmasid lapsi on lasteaias vanuses 1,6- 7 aastat.

Sünnipäevanädal oli toimekas ja põnev kogu lasteaiaperele. Lapsed nautisid toimekaid tegemisi ja lõbusaid üritusi. Lasteaia töötajaid tänas Tallinna Haridusamet ja Kristiine LOV tänukirjade ning kingitustega.

Sünnipäevanädala esmaspäev algas lõbusalt, sest õues tervitas lapsi Miku- Manni lasteteater ning üheskoos peeti lõbus trall. Toredad tegelased teatrist panid kõik lapsed üllatuma, naerma, tantsima ja pilli mängima, hüppama ja rõõmustama. Kui õuetrall sai läbi, siis hakkas tööle mullimasin ning kogu õu oli mulle täis. Küll oli neid lõbus püüda.

Teisipäeval oli saalis avatud jäätisekohvik, kus jänese jäätisemasin valmistas hoolega jäätist. Jänesel oli külas ka lõbus kloun, kes tegi lastele palju nalja. Kordamööda tulid kõik rühmad jänesele külla aga esmalt tantsiti, mängiti ja lauldi koos. Pärast said kõik lapsed masinast jäätiseportsu vahvlisse, mida sai oma soovi kohaselt magusate lisanditega kaunistada. Küll see jäätis maitses hea.

Kolmapäeval tuli muusikategevuste ajal kõikidele rühmadele külla suur Sõber Karu maskott. Koos karuga tantsiti ja mängiti rütmipille. Karu sai lastelt palju paisid ja kallistusi. Karu üllatas aga lapsi pulgakommiga. Sünnipäeva puhul lauldi lasteaiale uut sünnipäeva laulu, mis kiirelt kõik koos selgeks õpiti. Muusikategevustest tulles ootasid rühmas lapsi kingitused.  Küll oli palju elevust ja rõõmu. Aitäh vanematele, kes aitasid laste unistusi täita. Rühmades on nüüd uued leogod, nukud, parkimismajad, puzzled ja palju muud põnevat.

Neljapäeval valmistasid rühmades lapsed ise sünnipäevatordid küpsistest ja kohupiimast. Tordi kaunistamiseks olid lapsed kodust kaasa võtnud marju, puuvilju ja söödavaid kaunistusi. Tordid tulid isuäratavad, aga ega neid ei saanudki kaua imetleda, sest need söödi ooteks ära. Laste silmad pani särama ja käed plaksutama tordivulkaan.

Kassikäppade lastele tuli neljapäeva hommikul rühma külla veelkord suur Sõber Karu. Ta andis igale väikesele Kassikäppade rühma lapsele sõbra lasteaia aastateks- Kiusamisest vabaks karukese. Nüüd tuleb karuke koos vanema abiga riidesse panna, et iga omanik enda oma ära tunneks.

Reedese muusikategevuse juures oli muusikaõpetaja Kristelil kaasas abiline Dash robot. Dash esitas lastele kauni muusikapala, seejärel saadi Dashiga koos kõlapulki mängida ning tantsida pala "Kiigun ja kõnnin" järgi. Lõpuks tegid rühma lapsed koos instrumentaalpala, kus iga laps sai ise tahvelarvutis Dashi programmi abil muusika luua ning valida, kuidas Dash sellel ajal liigub. Seejärel kuulati koos loodud ühist muusikapala suure õhinaga. Ise muusika loomine koos robotiga tundus lastele imelihtne ja imeline!

Lasteaia 60. sünnipäeva jääb lastele, töötajatele ja külalistele meenutama lasteaia logo ja nimega helkur!

Allikas: Tallinna Lille Lasteaed

Uudise rubriigid: