Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Rännaku Lasteaia Lepatriinude rühma õppeprojekt „Olümpiamängud“, kohtumine murdmaasuusataja Raul Ollega

Tallinna Rännaku Lasteaia Lepatriinude rühma õppeprojekt „Olümpiamängud“, kohtumine murdmaasuusataja Raul Ollega

Lepatriinude lapsed ja nende pered on väga head sportlased. Nad käivad erinevates trennides, suusatavad palju, osalevad jalgrattavõistlustel, jälgivad erinevaid võistlusi, kus osalevad Eesti sportlased. Kuna sellel aastal toimusid Pekingis taliolümpiamängud, siis Lepatriinude rühma laste huvi spordi ja eelkõige olümpiamängude vastu kasvas. Lastel tekkisid küsimused: Mis on olümpiamängud? Millal need toimuvad? Kui tihti toimuvad? Mida tähendavad olümpiarõngad? Mis tähendus on olümpiatulel? Mida tähendavad olümpiamängude tähtsamad sõnad ('kiiremini, kõrgemale, tugevamini koos'). Millised spordialad on tali- ja suveolümpiamängudel? Miks peame trenni tegema? Kuidas sportlased puhkavad? Milline on sportlaste tervislik toitumine? jne.

Projekti käigus tehti erinevaid tegevusi: koostati mõttekaart, toimusid ühised arutelud, prooviti taliolümpia spordialasid: suusatamine, kelgutamine, hokimäng, curling. Lastega viidi läbi sõbrapäeva olümpiamängud. Lisaks tegeleti olümpiarõngaste maalimise; sportlastele magustoidu valmistamisega chia seemnetest, kookospiimast ja mangost ja selle maitsmine; sporditeemalise ristsõna lahendamine jne.

Toimusid neli õppemängu „Pressikonverents“ (ehk ekspertide kaasamine projekti). "Pressikonverents“ peeti meie direktor Pillega, kes tutvustas oma lemmikspordiala suusatamist. "Pressikonverents" laps Joosepiga, kes rääkis oma suusareisist. „Pressikonverents“ meie koka Alinaga, kes tutvustas lastele oma spordiala epee-vehklemist ja ujumist. Ning projekt lõppes kohtumisega Nagano ja Salt Lake City olümpiamängudel osaleja ja Vasaloppeti suusamaratoni võitja Raul Ollega.

Raul Olle näitas meile suusavarustust, rääkis võistlemisest ja suusatamisest, sportlase toitumisest ja sellest, kui oluline on anda kehale puhkust. Ta vastas kõikidele laste küsimustele, mis neil olid veel projekti käigus esile kerkinud.

Projekti kokkuvõtte käigus jõuti järeldustele, et lapsed said teada olümpiarõngastest, mis koosneb viiest omavahel põimunud rõngast. Saadi teada, et rõngaste värvid on ülevalt vasakult sinine, must ja punane ning alt vasakult kollane ja roheline. Iga rõngas vastab kindlale maailmajaole: sinine sümboliseerib Euroopat, must Aafrikat, punane Ameerikat, kollane Aasiat ja roheline Austraaliat. Lapsed tutvusid Pekingi olümpiamängude maskotiga pandakaruga -  hiiglaslik Panda, kelle nimeks on Bing Dwen Dwen. Bing tähendab jääd ning sümboliseerib puhtust ja tugevust. Dwen Dwen tähendab aga lapsi. Punane süda vahva tegelase peopesal näitab külalislahkust olümpiamängude võõrustamisel. Näo ümber värvilised kiired aga väljendavad jää- ja lumeradu. Lapsed said teada, millistel spordialadel Eesti sportlased olümpial osalesid. Lisaks said lapsed teadmisi, kuidas sportlased toituvad, millised toidud on väga tähtsad enne ja pärast trenni ning kuidas sportlased puhkavad.

Ja kõige tähtsam selle projekti juures on, et lastel tekib spordipisik, mis võib areneda edasi sooviks mõne spordialaga tulevikus rohkem tegeleda. Ning samuti tähtsustada üldist sportlikku tegevust ja eluviisi. Laste huvi ja küsimusi arvestades jätkub projekt keskendudes suveolümpiale.

 

Allikas: Tallinna Rännaku Lasteaed, arendusjuht Anett Laanemets ja Lepatriinude rühma õpetaja Irina Leinsaar