14.03.2016

Tallinna Saksa Gümnaasium hakkab koolitama noorkohtunikke ning abitreenereid

Tallinna Saksa Gümnaasium hakkab koolitama korvpalli ja käsipalli noorkohtunikke ning abitreenereid. Eelolevast sügisest on 10. klassi astuvatel õpilastel võimalus läbida kolme aasta jooksul vastav valikkursus.

„Õppekava hõlmab spordialade teoreetilist ja praktilist koolitust, selle läbinud õpilastel on võimalik sooritada noorkohtuniku ja abitreeneri eksam,“ tutvustas kursust Tallinna Saksa Gümnaasiumi (TSG) direktor Kaarel Rundu.

Projektis löövad lisaks koolile kaasa Eesti Olümpiakomitee, Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutus, Eesti Korvpalliliit ja Eesti Käsipalliliit.

Käsipalliliidu poolt veab ettevõtmist  endine tippmängija ning kooli vilistlane Martin Noodla. „Kindlasti kasutame aega, mis on mõeldud koolis uurimistöödeks, samuti kaasan huvilisi õhtustele Audentese poiste treeningutele ning juba toimuvatele koolitustele,” rääkis Noodla. „Edasi saavad kohtunikud noorteturniiridel kätt proovida, miks mitte ka organisatoorse poole pealt kaasa aidata. Seega, püüame teooria kohe praktikas ellu viia.”

Käsipalliliit panustab järjest enam koolitussüsteemi kvaliteeti ning algatus on hea väljund, kuidas kaasata noori. „Mind rõõmustab, et tegemist on innovaatilise mõttega, millest saavad  kasu kõik osapooled,” sõnas Eesti Käsipalliliidu juhatuse liige Rain Epler. 

Eesti Korvpalliliidu presidendi Jüri Ratase sõnul näevad nad kooli algatuses ja süsteemses koolitamises suurt väärtust. „Projekt annab lisaväärtust nii õpilastele kui ka kogu kooliperele, samuti seotud aladele ja spordile,” rääkis Ratas. Korvpalliliit kaasab lektoritena nii rahvuskoondiste treenereid kui ka endiseid mängijaid. „Treeneri kutsekvalifikatsiooni tasemekoolitus toimub koostöös Tallinna Ülikooliga. Hindan neid reaalse koostööpartnerina väga kõrgelt,” lisas Ratas.

Reaalset tulemit loodab ideest ka Eesti Olümpiakomitee. „Eestis on mitmeid sportlikke koole, kus lisaks haridusele panustatakse ka õpilaste kehalisele harimisele. Tõestuseks on spordi ja liikumise väärtustamine, välja arendatud sportimisvõimalused ja lisavõimalused ning paindlikkus spordiga tõsisemalt tegelevate noorte jaoks,” lausus olümpiakomitee spordidirektor Martti Raju. „Tallinna Saksa Gümnaasium on sporti soosiva hoiaku ja keskkonnaga pikki aastaid silma paistnud. Uus vabaaine on väga hea lahendus Eesti spordielu arengule kaasa aitamisel.“

Tallinna Saksa Gümnaasium on pikkade sporditraditsioonide ja heade sportimisvõimalustega kool. Tallinna koolinoorte spordimängudelt, mida on korraldatud 33. korda, on võit koju toodud lausa 25. korral.

TSG-s õppinud spordipere on muljetavaldav. Näiteks on kooli lõpetanud käsipallurid Riho-Bruno Bramanis, Martin Noodla, Valdar Noodla ja Jürgen Rooba. Kuulsamatest  korvpalluritest on vilistlaste seas Gert Kullamäe, Janar Talts, Siim-Sander Vene ja Janne Rits. Olümpial on osalenud ujujad Martin Liivamägi, Kardo Ploomipuu  ja Miko Mälberg, iluuisutaja Margus Hernits, tennisist Maret Ani, kergejõustiklased Evelin Talts ja Donald-Aik Sild. Kooli vilistlane on ka jalgpallur Henri Anier ning praegu õpivad koolis vigursuusatajad Kelly Sildaru ja Henri Sildaru.

Täpsem info 10. klassi sisseastumise kohta

Registreerimine koolikatsetele

 

Lisainfo:

Kaarel Rundu
Tallinna Saksa Gümnaasiumi direktor
direktor@saksa.tln.edu.ee
+372 6 522 240

 

 

Uudise rubriigid: