11.01.2022

Tallinna XXI Kool avas 36. kunsti- ja kultuurinädala – Egiptus

Tallinna XXI Kooli traditsiooniline kunsti- ja kultuurinädal toimub 10.-14. jaanuaril 2022.

Kooliperet ja külalisi tervitab fuajees õpilaste poolt meisterdatud väärikas kuldne Sfinks ning kogu koolimaja dekoreerimisel on näha erinevatel korrustel Egiptuse kunsti, kultuuri ja maa salapära.

Nädala pidulik avamine toimus esmaspäeval, 10. jaanuaril, kus avasõnavõtuga esines direktor Meelis Kond, kes andis üle ka auhinnad kunsti- ja kultuurinädala logokonkursi võitjatele.

Avatseremoonial lauldi kammerorkestri saatel nii Eesti kui ka Egiptuse hümni, esitati rahvustantse ning anti ülevaade kogu nädala kavast. https://youtu.be/e6y6L8NbbVU

Igal nädalapäeval on eetris audivisuaalne raadiosaade, kus tutvustatakse kooliperele Egiptuse eluolu (https://youtu.be/ljWIzB-pMsw), muusikat, loodust, kööki ja kunsti. 

Toredaks sissejuhatuseks kunsti- ja kultuurinädalale oli sündmuse reklaamilik Flashmob (https://21k.ee/2022/01/04/xxxvi-kunsti-ja-kultuurinadal-egiptus-2022-flashmob/) ning moedemonstratsioon „Kuulsad ja kummalised Egiptuse ajaloost ja tänapäevast“ (https://youtu.be/vOO3dDj4DII).

Nädalaprogrammis on palju õpetlikku, praktilist tegevust, töötubasid, loenguid ja sporti.

Kooli liputoimkond tutvustab Egiptuse sümboleid, töötubades valmistatakse muumiaid, osaletakse õpitubades EKA-s, KUMU-s, Savikojas, Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Keskraamatukogus, Tallinna Loomaaias, uusi teadmisi omandatakse ka loengutes, mõnes ei puudu ka pärisroomajad.

Esitlusele tuleb laste-etendus „Elavad pildid Egiptuse ajaloost“, illustreeritakse ka Egiptuse muinasjutte, ehitatakse loomaskulptuure ning loomulikult toimub traditsiooniline nädala teadmisi kokkuvõttev mälumäng.

Kunsti- ja kultuurinädala kulminatsiooniks on 14. jaanuaril toimuv põnev ja meeleolukas suurejooneline teemapidu.

Huvilised on oodatud uudistama ja Tallinna XXI Kooli toredast lõimingõppest osa saama kooli kodulehel https://21k.ee.

Allikas: Tallinna  21. Kool

Uudise rubriigid: