09.05.2022

Tallinna XXI Kool osaleb keskkonnateemalises projektis "Green Morning Europe"

Tallinna XXI kooli õpilased võtavad osa keskkonnateemalisest Erasmus+ projektist "Green Morning Europe" ehk „Rohelist hommikut, Euroopa“. Projekti koostööpartneriteks on koolid Prantsusmaalt, Portugalist, Saksamaalt ja Itaaliast.

Nädala jooksul külastasid 9B klassi õpilased koos projekti eestvedavate õpetajatega partnerkooli Carhaix-Plouguer linnas Prantsusmaal.

Esmalt õpiti kasutama raadiosaate tegemiseks vajaminevaid vahendeid, et nädala lõpuks valmiks keskkonnaprobleemidele lahendusi pakkuv terviklik raadiosaade. Töötati neljas rahvusvahelises meeskonnas, keda juhendasid professionaalsed raadiotöötajad – sõnastati visioon ja probleemid ning pakuti välja erinevaid lahendusvariante. Projekti viimasel päeval esitleti valminud saateid teistele meeskondadele, seejärel kogu võõrustava kooli õpilastele ja õpetajatele. 

Projektinädala, keskkonna ja õuesõppekuu tegevuste hulka mahtus mitmeid põnevaid loodusretki ja uusi avastusi-kogemusi, näiteks matkamine Batz'i saarel ja tõusu-mõõna kogemine, heli levimist selgitav loodusõpperada, looduslikest vahenditest pillide töötuba ning interaktiivsed mängud Telekommunikatsiooni muuseumis. Koostööpartneritele õpetati kaerajaani ning õpiti teiste rahvaste tantse. Jõuti imetleda öist Eiffeli torni ja Claude Monet’ 'Vesiroose' Orangerie muuseumis.

Õpirändes osalemine andis noortele palju väärtuslikke õppetunde – iseseisvust, koostööoskusi, enesekindlust ja arusaama, et Eestis on maailma parim mobiilne internet.

Projekti eestvedajateks on inglise keele õpetajad Merike Kaus ja Merle Teever ning kunsti- ja graafilise disaini õpetaja Ilmi Laur-Paist.

Allikas: 21. Kool

Uudise rubriigid: