09.10.2020

Tallinna XXI Kooli loodus- ja täppisteaduste projekt RAKETT 21 taas orbiidil

6. ja 7. oktoobril toimusid Jäneda koolituskeskuses juba kolmandat aastat XXI Kooli loodus- ja täppisteaduste projekti Rakett 21 meeskondade õppepäevad.

Koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonnaga toimusid töötoad 9.-12. klasside õpilastele kuues teadusvaldkonnas - ehitus ja sisekliima, teedeehitus, materjalitehnoloogia, energiatehnoloogia, robootika ja elektroenergeetika.

TalTechi tudengite ja doktorantide poolt ette valmistatud ja läbi viidud töötubades hindasid osalejad väga kõrgelt õppetegevuse praktilisust, nii katsetusi, rühmapõhist- kui projektõpet tervikuna.

Juhendajad olid meeldivalt üllatunud, et 9. klasside õpilastel on nii põhjalikud teadmised loodus- ja täppisteaduste valdkonnas.

Põnevamateks ja avastamisrõõmu pakkuvateks osutusid elektroenergeetikute läbiviidav väljadetektori töötuba, kus koostati patareiga töötav seade elektromagnetvälja tuvastamiseks ning energiatehnoloogide töötuba, milles ehitati rakett, mis kasutas kütusena väetisepommi.

Projektis osaleb kokku üle 100 teadushuvilise noore, kus õppeviisidena on lõimunud iseseisev, virtuaalne ja praktiline meeskonnatöö.

Järgmisesse, virtuaalsete meeskondlike ülesannete vooru kutsutakse ka teiste pealinna põhikoolide ja gümnaasiumide 4-5-liikmelised võistkonnad.

Tallinna XXI Kooli loodus- ja täppisteaduste projekti Rakett 21 toetab Tallinna Haridusamet.

Põnevaid tegemisi töötubades saab jälgida siin https://youtu.be/6liKrFPkuVY.

Allikas: XXI Kool

Uudise rubriigid: