24.09.2021

Noored leidsid nutikaid lahendusi kodukoha elu parandamiseks

13.-17. septembril toimus esmakordselt Eestis Soome noorteprogramm Gutsy Go, mis pakkus enam kui sajale eesti- ja venekeelsele Tallinna noorele võimalust vahetult tegutseda oma kogukonna paremaks muutmise nimel.

Tegevusprogrammi olid kaasatud Kalamaja Põhikooli ja Ehte Humanitaargümnaasiumi 8. klasside õpilased, kelle ülesandeks oli oma meeskonnaga leida lahendus mõnele kohalikku kogukonda puudutavale kitsaskohale. Kogu protsessi ideest teostuseni jäädvustas professionaalne meediatiim, kelle toel viimistletud dokumentaalfilmide esilinastus toimus 17. septembril kinos Sõprus.

Noorte loodud dokumentaalfilmid käsitlesid teemasid nagu eakate üksildus, noored ja alkohol, lähedaste inimeste märkamine, ennetustöö lasteaialaste seas, eakate digipädevuse tõstmine, linnaruum ja tänavakunst, naabrite omavahelised suhted, turvakodus kasvavad noored, eakate hooldekodu elanike heaolu ning meid ümbritsevate inimeste rõõmutus. Kümmet valminud lühifilmi saab näha Tallinna noorteinfo kodulehelt

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul tegid korraldajad koostöös noortega ära suur töö. “Suured tänud meie Soome partneritele, kes aitasid meil õpetajaid koolitada ning toetasid noori kogu protsessi vältel. Minu arust on see ilmekas näide, kuidas mõjusalt siduda omavahel mitteformaalne õpe formaalsega ning seeläbi noorte enesearengut toetada. Kõik need filmid tuletavad meelde, et väikestest heategudest saavad alguse suured teod - kõik algab meist enesest,“ toonitas Belobrovtsev. „Suured tänud kõigile koostööpartneritele ning Kalamaja ja Ehte kooli juhtkonnale ja õpetajatele, kes selle uudse väljakutse vastu võtsid.“

Soome suurima innovatsiooni-ideevõistluse võitnud Gutsy Go on noorte eraldumist ja ühiskondlikku eristumist pidurdav õppemeetod. Gutsy Go projekti eesmärk on tekitada ühes piirkonnas positiivne muutus terve generatsiooni lõikes, suurendada nende kogukonda kuulumise tunnet ning suunata täiskasvanute tähelepanu teemadele, mis noori hetkel kõige enam kõnetavad. Projektis osalemine pakub noortele vaheldust tavapärasest õppetööst, arendab nende probleemilahendamise oskusi ning aitab iseennast tundma õppida. Soomes on programmi kaasatud juba 3000 noort.

Uudise rubriigid: