15.05.2020

Tallinna päeva etteütlusel kuulutati välja parimad keeleklipid

Tallinna päeva puhul said õpilased end proovile panna digikultuuri aastale pühendatud võistlusel „Keeleklipp 2020“. Tallinna päeval, 15. mail kuulutati välja parimad videod.

Konkursil loodud videotesse tuli noortel põimida eesti keele ja Eesti pealinna ilu läbi oma silmade. Parimad videod valis välja žürii ning oma hääle said anda ka vaatajad.

Rahva lemmiku tiitli võitis luuleline keeleklipp, mille autoriteks on Tallinna 21. Kooli õpilased Martin Raid, Hanna Grete Rebane ja Albert Ader. Sama klipp osutus parimaks ka gümnaasiumi vanuseastmes (video).

  • 7. –9. klasside arvestuses sai enim hääli Kalamaja Põhikooli õpilaste Angelina Rose Abolrous’i ja Iris Rämmeldi video.
  • 4.–6. klasside arvestuses kogus suurima häältesaagi Tallinna Reaalkooli õpilaste Lisa Pruuli, Marie Songe ja Berta Lemberi keeleklipp (video).
  • Algklasside seas konkurentsitult parimaks tunnistatud keeleklipi „Minu lemmiklinn“ autor on Margo Orlova Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumist (video).

Žürii andis välja ka mitu eripreemiat.

4.–6. klasside arvestuses tunnustati Sergei Kovaljovi Lasnamäe Põhikoolist heli ja pildi harmoonia eest (video) ning Lisa Pruulit, Marie Songet ja Berta Lemberit Tallinna Reaalkoolist parima võttekohtade valiku eest (video).

7.–9. klasside arvestuses said Kalamaja Põhikooli õpilased Raul Rõkk, Paul Pank, Rhet Daniel Punt, Martin Saare ja Mark Joonas Rosenberg eripreemia terava nalja eest (video). Näitlejatöö eripreemia pälvisid Lasnamäe Põhikooli õpilased Vladimir Karelin, Denis Kostjutsenko, Jakob Lazuraitis ja Maksim Braun (video).

Gümnaasiumide arvestuses tunnistati Tallinna 21. Kooli õpilased Iris Lukkats ja Kristin Kriitberg (video) kunstnikutöö ning Kristel Hromenkov, Carmen Hallimäe ja Loore Lehtmets keelekasutuse eripreemia vääriliseks (video).

Võistlusele saadeti 25 klippi seitsmest koolist (Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium, Tallinna Heleni Kool, Ehte Humanitaargümnaasium, Kalamaja Põhikool, Lasnamäe Põhikool, Tallinna Reaalkool, Tallinna 21. kool).

Võistluse korraldasid eesti keele õpetajad Anu Kušvid Tallinna Saksa Gümnaasiumist ja Krista Nõmmik Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumist.

Õnnitleme võitjaid ja täname kõiki osalejaid! Täname ka võistluse korraldajaid ja žüriid ning kõiki, kes rahva lemmiku valimiseks oma hääle andsid.

   

Uudise rubriigid: