10.04.2017

Tondi põhikool avas haridusametis näituse „Valgele valgega 10“

10. aprillist täidavad haridusameti ruume värviküllased, emotsionaalsed ja tähendusrikkad kunstitööd, mille lapsed on loonud 10 aasta jooksul projektis „Valgele valgega“.

Tallinna Tondi Põhikool kutsub igal kevadel kunstiprojektis „Valgele Valgega“ nii enda kui teiste erikoolide õpilasi joonistuste kaudu kaasa rääkima mõnel olulisel teemal. Neist töödest ja õpilaste mõtetest ongi kokku pandud vastavatud näitus.

Teiste seas on välja pandud pildid, mis kõnelevad vaatajaga lillede keeles, võlumärgid salapäraste mustritega, kriiditahvlid, mis jutustavad põnevaid lugusid koolielust, vallatud kriimusilmalised kiisud ning veel palju teisi lapsemeelse huumoriga joonistusi. Kuna kunstiprojektil täitub käesoleval kevadel kümnes tegevusaasta, on näitusel esitatud ka mõned kümne aasta tagused väga erilised loovtööd.

Kunstiprojekt „Valgele Valgega“ on õpilastele kui ainevõistlus, mis tekitab elevust ning asetab neid erinevatesse rollidesse – loojad, vaatajad, hindajad. Aasta parima töö valivad välja õpilased ise. Selleks tullakse üle Eestimaa erinevast paikadest Tondi põhikooli kokku, vaadatakse ja hinnatakse enda ning teiste töid ja lõpuks valitakse välja parimad. Kui juba kokku tuldud, siis tehakse ka üheskoos kunsti, avastatakse maailma ning rõõmustatakse tehtu üle.

Kõigi tegemiste juures toetavad õpilasi nende suurepärased kunsti- või klassiõpetajad. „Valgele Valgega“ projektis on kümne aasta jooksul kaasa löönud 19 erikooli ja igaühte neist ootab näitusel rõõmus äratundmine oma õpilaste tööde puhul.

„Valgele Valgega 10“ ülevaatenäitus on Tallinna Haridusametis avatud 10. aprillist kuni 12. maini. Lisainfo näituse ja projekti kohta leiab projekti ajaveebist valgelevalgega.blogspot.com

IMG_8794 (Medium).JPG IMG_8795 (Medium).JPG 

Silvia Paluveer
Projektijuht
Tallinna Tondi Põhikool

Tallinna Tondi Põhikool avas haridusametis näituse "Valgele valgega 10" (10.04.17) (Fotod: Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet)

 

Uudise rubriigid: