10.03.2022

Üleriigiline õppejuhtide koostööpäev keskendub õnnelikule õppijale

Täna ja homme, 10.–11. märtsil toimuvad Tallinnas üleriigilised õppejuhtide koostööpäevad, kus osaleb 220 õppejuhti 163 koolist üle Eesti. Kohtumise peateemaks on õppija arengu toetamine teadliku õpetaja ja kooli juhtkonna koostöös. Koostööpäevad algavad täna kell 10.45 Tallinna Saksa Gümnaasiumis ja jätkuvad homme Õpetajate majas.

„Koostööpäevade teema on inspireeritud Tallinna haridusstrateegiast, mille keskmes on õnnelik õppija. See tähendab õppijat, kes on teadlik oma tugevustest, soovidest ja võimalustest, millest lähtuvalt kujundatakse paindlik ja mitmekesiste võimalustega sujuv õpitee,“ ütles Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Tulemuslik individuaalne õpitee algab õnnelikest inimestest – pädevatest ja pühendunud haridusasutuste juhtidest, õpetajatest ja tugispetsialistidest, aga ka perekonnast ja hariduspoliitika kujundajatest. Õnneliku õppija kujunemise oluliseks alustalaks on aga koostöövõrgustik koos inspireeriva õpikeskkonnaga.“ 

Esimesel päeval kogunetakse Tallinna Saksa Gümnaasiumis (Sütiste tee 20), päeva avavad Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ning saksa gümnaasiumi direktori Kaarel Rundu ja õppejuhi Külliki Parkeri tervitussõnad. Peaettekande teeb Haridus- ja Teadusministeeriumi (HTM) haridusjuhtimise ja õpetajapoliitika valdkonna juht Heidi Uustalu teemal „Õppejuht kui eestvedaja kui koolijuht kui esiõppija”. Sellele järgneb arutelu, kus sõna saavad kõik olulised osapooled – õppejuht, koolijuht, koolipidaja ning ministeeriumi ja ülikooli esindajad, ning töötoad eri teemadel.

Teisel päeval jätkub kohtumine ajaloolises Tallinna Õpetajate Majas (Raekoja plats 14). Programm algab kell 9.30 teemaga „Põhikooli õppekava muudatuste katsetamine ja kooli õppekava koostöine disain“, mille avab HTM üldhariduse peaekspert Hele Liiv-Tellmann. Järgneb taas arutelu ning teema lõpetab Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi juhataja Kätlin Vanari ettekanne. Lõpuks käsitletakse Tartu Ülikooli Kliinikumi psühholoogi Kärolin Kajalaidi juhendamisel teemat „Kuidas märgata ja vältida õppija läbipõlemist”.

Koostöökohtumise jutujuhtideks on tuntud teleajakirjanikud – esimesel päeval Karmel Killandi ja teisel Anu Välba.

Üldhariduskoolide õppejuhid on koostöö tihendamiseks, aktuaalsete teemade arutamiseks ja üksteiselt õppimiseks kokku saanud juba kaheteistkümnel aastal. Koostööpäevad said alguse Pärnus, kus esimest korda kogunesid õppealajuhatajad 2009. aastal Pärnu pikaaegse pedagoogi ja õppealajuhataja Virve Laube eestvedamisel.

Tänavusi koostööpäevi korraldavad Tallinna Koolijuhtide Ühendus ning Tallinna 21. Kooli, Tallinna Saksa Gümnaasiumi ja Pelgulinna Gümnaasiumi õppejuhid ning Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli õppealajuhatajad. Sündmuse korraldamist toetab Tallinna Haridusamet.

 

Uudise rubriigid: