12.04.2019

Väliskülalised Prantsusmaalt tutvusid Kullatera ja Liikuri lasteaias haridusrobotitega

Koostöös Multilingua Keeltekeskusega külastasid 10. aprillil Tallinna Kullatera Lasteaeda juba teist korda haridustöötajad Prantsusmaalt, Le Mans´st. 11. aprillil väisati ka Tallinna Liikuri Lasteaeda.

Prantsusmaa haridustöötajate grupp koosnes seitsmest õpetajast ja õpetajate toetajast. Õpetajate toetaja ülesandeks on aidata haridustöötajaid ja õpetajaid probleemide lahendamisel ning suunata õppetöö paremaks muutmisel ja tähelepanu pööramisel õpistrateegiatele. ​

Kullaterad võtsid taaskord väliskülalised rõõmuga vastu. Külalised tutvusid Kullatera lasteaia töö- ja õppekorraldusega ning lasteaia ruumidega. Eri vanuses lapsed näitasid õpetajate juhendamisel külalistele, kuidas nad õppetegevustes haridusroboteid kasutavad.

Innovatsioonikeskuses #EduInnoLab Roboaed tutvusid külalised kõikide lasteaias kasutatavate suurte ja väikeste haridusrobotite ja robotite nutikate sõpradega ning said huvipakkuvamaid neist ka ise kohe  praktiliselt katsetada.

Külaliste lemmikuks sai kõige väiksem haridusrobot Ozobot, kelle abil mängisime Eesti teemalist mängu. Külalised tutvusid Eesti rahvussümbolitega, president Kersti Kaljulaidiga, Kullaterad laulsid külalistele Eesti ja külalised meile Prantsusmaa hümni.

Tallinna Liikuri Lasteaed tutvustas oma maja, õppetegevusi ujulas ja saalis, andis ülevaate õppetöö korraldusest ning laste, õpetajate ja vanemate projektidest. Kõige rohkem meeldis külalistele laste esinemine ja ühistans „Kükita“.

Innovatsioonikeskuse #EduInnoLab  õpitubades said Prantsusmaa haridustöötajad  ise roboteid programmeerida  ja liikuma panna. Juhtkond ja õpetajad vastasid külaliste küsimustele. Eelkõige küsiti eesti keele õppe korralduse ning  programmeerimise ja robootika kohta. Kohtumise lõpus vahetati kontakte edaspidiseks suhtluseks.

Kokkuvõtteks jäid külalised väga rahule, sest Prantsusmaal koolides haridusroboteid ei kasutata. 

2 Tallinna Liikuri Lasteaed võõrustas külalisi Prantsusmaalt..jpg 
Piret Määr, Tallinna Kullatera Lasteaia direktor
Jelena Lofitskaja, Tallinna Liikuri lasteaia õppealajuhataja 

  

Uudise rubriigid: