27.01.2022

Vormsi Lasteaia sünnipäevanädal

Jaanuarikuu eelviimasel nädalal, 17- 21.01, tähistasime taas meie armsa lasteaia sünnipäeva. Seekord täitus kahekümne üheksas teguderohke aasta. Sünnipäevamelu ja põnevaid toimetusi jagus sünnipäevanädalal pea igasse päeva.

Sündmusterohke nädal algas lõbusa muinasjutuga "Pipi sünnipäev", mille tõid lasteni meie lasteaia õpetajad ning jutu seadis A. Lindgreni teksti ainetel lugemisvalmis Krõllide õpetaja Leelo.

Sünnipäev sai tõelise hoo sisse mängupidudega. Muusikasaal oli muutunud kui võluväel värviliseks, muusikat täis diskosaaliks. Peo naelaks kujunes mullimasin, mis võlus nii nooremaid kui ka vanemaid lapsi.

Lasteaia sünnipäeva puhul oli lastel võimalus osaleda ka nutikatel mänguhommikutel, kus laste mängukaaslasteks olid põnevad haridusrobotid. Esmaspäeval oli lasteaia nutituba kõige pisemate päralt, kes said suurele nutitahvlile joonistada ja väikese "autorobot" Indiga värvidemängu mängida. Osalesid Lepatriinud, Päikesekillud, Pesamunad ja Naerusuud. Robotitega mängida aitasid lastel Lepatriinude õpetaja Maris ja haridustehnoloog/Krattide õpetaja Miina.

Sünnipäevamängudest robotitega said osa ka kõik aiarühma lapsed. Spordisaalis toimetasid Limpsikad, Krõllid, Kratid ja Rüblikud, kes lahendasid Matatalab Lite, Dashi ja maastikuroboti abil lõbusaid ülesandeid. Lapsi juhendasid Krattide õpetajad Helen ja Miina. Muusikasaalis toimetasid Õunakesed, Paikeselapsed ja Kiisupere, kes koos Õunakeste õpetaja Kristeli ja Lepatriinude õpetaja Marisega aitasid Bee-Bot robotil kilpkonnale komme kingituseks viia.

Lasteaia sünnipäeva puhul valmis lasteaia nutimeeskonna liikmetel väike sünnipäeva animatsioon ning Krattide rühma lapsed kinkisid samuti lasteaiale sünnipäevaks ühe enda loodud multifilmi.

Sünnipäeva puhul käisid lastel külas väga põnevad tegelased- maod ja sisalikud, kes tekitasid lastes rõõmsat elevust ja nii mõnigi lubas mao endale kaela ümber panna.

Nagu sünnipäevale kombeks, jagatakse ka kingitusi. Sel aastal said rühmad kingituseks valgustahvlid. Samuti said kõik rühmad sünnipäevatordiga maiustada.

Lisaks uuele aastaringile algas meie lasteaias ka uus teema-aasta, milleks on „Loovuse- ja kunstiaasta 2022“. Lasteaia sünnipäeva raames toimusid juba ka mitmed teema- aasta tegevused. Kõik rühmad joonistasid suurele nutitahvlile sünnipäeva teemalisi pilte ning nendest valmis sünnipäevavideo. Peredel oli samuti võimalus lasteaiale õnne soovida, ladudes loovalt käepärastest materjalidest õnnesoovi ning postitades sellest foto veebitahvlile.  https://padlet.com/miina_paugus/Lasteaed

Soovime meie lasteaiapere väikestele ja suurtele  jätkuvat tegutsemislusti ning avastamisrõõmu igasse päeva.

Allikas: Sirly- Eneken Praun Tallinna Vormsi Lasteaed

Uudise rubriigid: