08.11.2019

Liikuri lasteaed korraldas hariva koolipäeva seitsme riigi pedagoogidele

7. novembril 2019 külastasid Tallinna Liikuri Lasteaeda külalised seitsmest riigist – Hispaaniast, Itaaliast, Türgist, Bulgaariast, Sloveeniast, Kreekast ja Eestist, Kohtla-Järvelt.

Õppealajuhataja Jelena Lofitskaja tutvustas Eesti haridussüsteemi ja lasteaia igapäevaelu. Külalised tundsid erilise huvi programmi „Rohelise kooli“ ja #EduInnoLabi Liikuri Roboaia töö vastu.

Õpetaja Jelena Volkova seletas, kuidas ja miks on vaja kasutada nutiseadmeid ja robootikat ning milliseid ülesandeid saab nende abil teha. Ta näitas ka õppemänge Ozoboti, Bee-Boti, Blue-Boti ja Big Pointiga. QR-koodi kaudu näitasid õpetajad uusi teadusfilme pusle mängu jaoks, mikroskoobi kasutamist, rääkimist ja uurimist ning toetasid lapsi võõrkeeli ja matemaatikat õppimas.

Õpetaja Natalja Lebjodkina viis läbi käsitöö õppetegevuse. Kõik inimesed tegid endale kingituseks looduslikest materjalidest Eesti lipuga prossi. Üritus lõppes ühislauluga „Tere-tere“ ja tantsuga.

Lasteaia külalisraamatus nii seisabki: „Tere, tere… on see laul, mida ma õppisin täna teie koolis. Suurepärane! Suur tänu võimaluse eest teid, teie õppesüsteemi ja vahendeid tundma õppima. Kõik oli nii ilus! Kalli ja musi Kreekast“.

 

Inessa Volkova, Tallinna Liikuri Lasteaia infojuht

Uudise rubriigid: