26.08.2015

Tallinna õpilased tõid rahvusvahelistelt olümpiaadidelt koju 20 medalit

Tallinna õpilaste pingutusi rahvusvahelistel olümpiaadidel kroonis tänavu 20 erivärvilist medalit. Reedel, 28. augustil 2015 kell 14 tänab ja tunnustab Tallinna Linnavalitsus pidulikul vastuvõtul Mustpeade Majas olümpiaadidel võistelnud õpilasi, nende vanemaid, juhendajaid ja koolide direktoreid.

2014/15. õppeaastal osales tosinal erineval rahvusvahelisel olümpiaadil 44 Eesti õpilast, neist 25 Tallinnast. 31-st Eestisse toodud medalist jõudis Tallinnasse 20, neist 8 kuld-, 3 hõbe- ja 9 pronksmedalit.

Mitmel erineval olümpiaadil võistlesid edukalt Airon Johannes Oravas (Tallinna Prantsuse Lütseum, 9. kl) ja Taavet Kalda (Gustav Adolfi Gümnaasium, 10. kl), samuti Tallinna Reaalkooli õpilased Kaarel Hänni (10. kl), Carel Kuusk (10. kl), Oliver Nisumaa (11. kl) ja Andres Unt (11. kl).

Abilinnapea Arvo Sarapuu annab õpilastele üle nimelised medalid “Tallinn tänab”  koos tänukirja ja kingitusega.

Õpilasi juhendavad koolide aineõpetajad ja ülikoolide õppejõud. Aastaid on õpilased oma parimateks juhendajateks nimetanud Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetajat Mart Kuurmet ja geograafiaõpetajat Piret Karu ning Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli keemiaõpetajat Martin Saart.

Mitmendat aastat on oma kogemusi ja teadmisi edasi andnud nii Eesti kui ka välisülikoolide magistrid ja doktorandid, kes kooliaastatel edukalt olümpiaadidel osalesid. Gustav Adolfi Gümnaasium aga rakendab muuhulgas ka õpilasakadeemia põhimõtet – õpilased juhendavad õpilasi.

2014/15.õppeaastal osales Tallinnast Eesti-sisestel olümpiaadidel ligi 9000 õppurit. Sügisel algavad olümpiaadid koolides, talvel-kevadel võisteldakse ülelinnalistel ja -riigilistel ning kevadel-suvel rahvusvahelistel olümpiaadidel. Olümpiaadid 26–27 erinevas õppeaines annavad õpilastele lisateadmisi ja võimaldavad oma oskusi proovile panna. Rahvusvahelisteks olümpiaadideks komplekteeritakse võistkonnad õpilastest, kes on edukalt läbinud Eesti-sisesed olümpiaadid ning täiendavad võistlused.

 

Tallinna õpilaste tulemused rahvusvahelistel olümpiaadidel 2014/15

Tänuvastuvõtule kutsutud õpilased, õpetajad ja direktorid 2014/15

 

Lisateave:

Sirje Rei
Tallinna Haridusamet
sirje-anne.rei@tallinnlv.ee
Tel  640 4597, 5137 998

 

Tallinna õpilaste tulemused rahvusvahelistel olümpiaadidel 2014/15  

Jrk

Õpilane 

Kool

 

Olümpiaad

Aeg

Tulemus

1

Airon Johannes Oravas

Tallinna Prantsuse Lütseum

9. kl

astrofüüsika

26.07 - 04.08.15.

Indoneesia

aukiri

RV loodus

02. - 11.12.14. Argentiina

hõbe

EL loodus

26.04. - 03.05.15 Austria

kuld

astronoomia

12. - 21.10.14

Kirgiisia

pronks

2

Gamithra Marga

Tallinna Prantsuse Lütseum

9. kl

astronoomia

12. - 21.10.14

Kirgiisia

 

3

Pearu Pung

Tallinna Prantsuse Lütseum

10. kl

astronoomia

12. - 21.10.14

Kirgiisia

 

4

Hartvig Tooming

Tallinna Prantsuse Lütseum

10. kl

astrofüüsika

26.07. - 04.08.15

Indoneesia

 

5

Mari - Liis Vähi

Kadrioru Saksa Gümnaasium

12. kl

filosoofia

14. - 18.05.15.

Eesti

 

6

Britta Pung

Tallinna 21. Kool

12. kl

lingvistika

20. - 24.07.15 Bulgaaria

 

7

Paul Kerner

Tallinna Tõnismäe Reaalkool

10. kl

astrofüüsika

26.07. - 04.08.15. Indoneesia

aukiri

8

Taavet Kalda

Gustav Adolfi Gümnaasium

10. kl

astrofüüsika

26.07. - 04.08.15. Indoneesia

aukiri

EL loodus

26.04. - 03.05.15

Austria

kuld

füüsika

05. - 12.07.15

India

kuld

astronoomia

12.-21.10.14.

Kirgiisia

pronks

9

Andreas Palm

Gustav Adolfi Gümnaasium

11. kl

filosoofia

14. - 18.05.15

Eesti

 

10

Robert Nõmmann

Gustav Adolfi Gümnaasium

10. kl

lingvistika

20. - 24.07.15 Bulgaaria

 

11

Rasmus Kisel

Gustav Adolfi Gümnaasium

12. kl

keemia

20. - 28.07.15 Aserbaidžan

kuld

12

Joonas Jürgen Kisel

Vanalinna Hariduskolleegium

10. kl

lingvistika

20. - 24.07.15 Bulgaaria

aukiri

13

Kaarel Hänni

Tallinna Reaalkool

10. kl

RV loodus

02. - 11.12.14. Argentiina

kuld

EL loodus

26.04. - 03.05.15

Austria

kuld

füüsika

05. - 12.07.15

India

aukiri

14

Carel Kuusk

Tallinna Reaalkool

10. kl

EL loodus

26.04. - 03.05.15

Austria

kuld

bioloogia

12. - 19.07.15

Taani

pronks

keemia

20. - 28.07.15 Aserbaidžan

hõbe

astronoomia

12.-21.10.14.

Kirgiisia

pronks

15

Hanna Maria Saik

Tallinna Reaalkool

10. kl

EL loodus

26.04. - 03.05.15

Austria

kuld

16

Kaisa Laur

Tallinna Reaalkool

12. kl

filosoofia

14. - 18.05.15.

Eesti

 

17

Riste Kaaret

Tallinna Reaalkool

12. kl

filosoofia

14. - 18.05.15.

Eesti

 

18

Kristjan Kongas

Tallinna Reaalkool

11. kl

füüsika

5. - 12.07.15

India

pronks

19

Triinu Veeorg

Tallinna Reaalkool

12. kl

matemaatika

04. - 16.07.15

Tai

diplom

20

Joonas Kalda

Tallinna Reaalkool

12. kl

matemaatika

04. - 16.07.15

Tai

pronks

21

Oliver Nisumaa

Tallinna Reaalkool

11. kl

matemaatika

04. - 16.07.15

Tai

diplom

informaatika

26.07. - 02.08.15 Kasahstan

 

22

Edward Erelt

Tallinna Reaalkool

11. kl

keemia

20. - 28.07.15 Aserbaidžan

pronks

23

Andres Unt

Tallinna Reaalkool

11. kl

matemaatika

04. - 16.07.15 Tai

 

informaatika

26.07. - 02.08.15 Kasahstan

pronks

24

Teet Saar

Tallinna Reaalkool

10. kl

geograafia

11. - 17.08.15. Venemaa

hõbe

25

Kadri - Ann Valdur

Tallinna Reaalkool

11. kl

geopgraafia

11. - 17.08.15. Venemaa

pronks

  

 

Tänuvastuvõtule kutsutud õpilased, nende juhendajad ja koolide direktorid

 

Õpilased:

Airon Johannes Oravas          Tallinna Prantsuse Lütseum

Gamithra Marga                     Tallinna Prantsuse Lütseum

Pearu Pung                             Tallinna Prantsuse Lütseum

Hartvig Tooming                    Tallinna Prantsuse Lütseum

Taavet Kalda                          Gustav Adolfi Gümnaasium

Robert Nõmmann                  Gustav Adolfi Gümnaasium

Andreas Palm                         Gustav Adolfi Gümnaasium

Rasmus Kisel                         Gustav Adolfi Gümnaasium

Paul Kerner                            Tallinna Tõnismäe Reaalkool

Britta Pung                             Tallinna 21. Kool

Joonas Jürgen Kisel               Vanalinna Hariduskolleegium

Mari – Liis Vähi                     Kadrioru Saksa Gümnaasium

Carel Kuusk                           Tallinna Reaalkool

Kaarel Hänni                          Tallinna Reaalkool

Hanna Maria Saik                  Tallinna Reaalkool

Teet Saar                               Tallinna Reaalkool

Kristjan Kongas                     Tallinna Reaalkool

Oliver Nisumaa                      Tallinna Reaalkool

Edward Erelt                         Tallinna Reaalkool

Andres Unt                            Tallinna Reaalkool

Kadri – Ann Valdur               Tallinna Reaalkool

Triinu Veeorg                         Tallinna Reaalkool

Kaisa Laur                              Tallinna Reaalkool

Riste Kaaret                           Tallinna Reaalkool

Joonas Kalda                          Tallinna Reaalkool

 

 

Juhendajad:

Martin Saar                            Tallinna Reaalkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi keemiaõpetaja

Maret Ney                              Tallinna Prantsuse Lütseumi füüsikaõpetaja

Julia Kornejetševa                  Tallinna Tõnismäe Reaalkooli matemaatikaõpetaja

Neeme Põder                         Vanalinna Hariduskolleegiumi emakeeleõpetaja

Mart Kuurme                         Tallinna Reaalkooli füüsikaõpetaja

Veiko Klaan                           Kadrioru Saksa Gümnaasiumi filosoofiaõpetaja

Sanne Haab                            Tallinna 21. Kooli emakeeleõpetaja

Villu Raja                               Tallinna Reaalkooli matemaatikaõpetaja

Reet Tuisk                              Haapsalu Põhikooli geograafiaõpetaja

Helen Kaasik                          Tallinna Reaalkooli matemaatikaõpetaja

Aive Pevkur                           Tallinna Reaalkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi filosoofiaõpetaja

Ülle Salumäe                          Gustav Adolfi Gümnaasiumi emakeeleõpetaja

Piret Karu                               Tallinna Reaalkooli geograafiaõpetaja

Sulev Kuuse                           Tartu Ülikooli MRI vivaariumi juhataja

Sandra Schumann                  Harvardi Ülikooli üliõpilane

Andres Ainelo                        Tartu Ülikooli doktorant

Kaur Aare Saar                      Cambridge´i Ülikooli üliõpilane

Ott Kekišev                            Tartu Ülikooli doktorant

Tiit Sepp                                 Tartu Ülikooli doktorant

Mihkel Pajusalu                      Massachusettsi Tehnikaülikooli doktorant

Andreas Valdmann                Tartu Ülikooli doktorant

Jaan Laur                                Tartu Ülikooli doktorant

Tõnis Eenmäe                         Tartu Observatooriumi teadur

Jörgen Metsik                         Tartu Ülikooli doktorant

Mihkel Kree                           Marseille´ Ülikooli doktorant

Siim Ainsaar                          Tartu Ülikooli doktorant

Oliver – Matis Lill                  Tartu Ülikooli üliõpilane

Oleg Košik                             Tartu Ülikooli doktorant

Rain Kipper                            Tartu Ülikooli nooremteadur

Mark Gimbutas                      Tartu Ülikooli doktorant

 

Koolide direktorid:

Ene Saar                                 Tallinna Reaalkool

Kersti Nigesen                        Vanalinna Hariduskolleegium

Niina Sõtnik                           Tallinna Tõnismäe Reaalkool

Imbi Viisma                           Kadrioru Saksa Gümnaasium

Lauri Leesi                             Tallinna Prantsuse Lütseum

Meelis Kond                          Tallinna 21. Kool

Hendrik Agur                         Gustav Adolfi Gümnaasium