27.10.2020

Tallinnas algas Tulevikukooli arendusprojekt

19. oktoobril 2020 toimus Pelgulinna gümnaasiumis Tallinna Haridusameti uue välisprojekti „Tulevikukooli arendusprojekt” avaseminar.

Pelgulinna Gümnaasiumi õppejuht Tiina Tiit rääkis projekti avaseminaril, et koolikultuur on muutumises ning ainekeskse õpetamise ajajärk läbi saamas. "Õpetamine on muutumas õppijakeskseks ning tõendite abil otsuste tegemine loob koolikultuuri, kus õpetajaks olemine on elustiil. Õpioskuste õpetamine ja õppija rolli muutumine on võtmesõnad, mis Tulevikukooli kooliarenduses on kesksed. Tulevikooli kooliarendus on oluline koolile, sest professionaalsus ei väljendu enam sedavõrd saadud hariduses või omandatud ametis, vaid eelkõige meie töö tegemise viisis ehk kvaliteedis," lisas Tiit.​ 

Tulevikukooli arendusprojekti puhul fookuses ennastjuhtiva õppija kujunemine ning õpetajate vastav koolitus. Samuti aitab projekt lahti mõtestada õpetamise laiemad eesmärgid ning seada fookuse teooriale, mis aitab praktikat  mõtestatult ja efektiivselt ellu viia.

Projektis osalevad Tallinna Haridusamet, Tallinna Ülikool, Tallinna 32. Keskkool, Pelgulinna Gümnaasium ja Tallinna Kunstigümnaasium.

Projekti viib ellu Tallinna Haridusamet ja seda rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi  meetmest „Õpetajate, haridusasutuste juhtide ja noorsootöötajate professionaalse arengu toetamine“. 

Lisainfo: https://www.tallinn.ee/est/haridus/Tulevikukooli-arendusprojekt

el_sotsiaalfond_horisontaalne.jpg

Uudise rubriigid: