13.06.2021

Vormsi Lasteaia Krattide tüdrukud saavutasid Roboliiga finaalis teise koha

Robotexi Roboliiga võistlusel osalenud Krattide rühma võistkond “Päästeetiim” koosseisus Ellike Ede Teppan ja Gloria Bamberg valiti 10. finalisti hulka Lasteekraani rahvahääletusele, kus nad saavutasid 2. koha.

Robotexi raames korraldtatav Roboliiga võistlus toimus seekord veebis. Roboliiga võistlus on ikka olnud hüppelauaks lasteaia- ja algkoolilastele arendavasse ja põnevasse robootikamaailma. Võistluse teemaks oli sel aastal „Minu parem maailm“ ning lastel oli võimalus luua seade või süsteem, mis aitaks lahendada keskkonnaga seotud probleeme.

Valida sai kolme alakategooria vahel: mets, meri ja tarbimine. Osalema oodati kuni 12-aastaseid lapsi ning võistlustöid sai esitada kuni 27. aprillini. Robotex ja ERR-i Lasteekraan valisid välja 10 finalisti, kes pääsesid Lasteekraani rahvahääletusele. ERR-i Lasteekraani veebilehel oli kõigil huvilistel võimalik vaadata üle kõik 10. finalisti võistlustööd ning valida oma lemmik.

Tallinna Vormsi Lasteaed oli Roboliiga võistlusel esindatud kolme Krattide rühma võistkonnaga: kaheliikmeline poistetiim „Rock“, kes tegutsesid maastikurobotiga, kolmeliikmeline võistkond „Liblikad“, kes lõid mängualuse robothiirele ning kaheliikmeline tüdrukute võistkond „Päästetiim“, kes otsustasid maailma päästa koos Makeblock mTiny ja Botley robotitega.

Lapsed mõtlesid oma tiimidele nimed, meisterdasid temaatilised mängualused, programmeerisid roboti mängualusel ülesannet täitma ning tutvustasid oma ideed. Kōik kolm tiimi saatsid robotid metsast prügi koristama. Lapsi juhendas lasteaia haridustehnoloog ja Krattide rühma õpetaja Miina Paugus.

„Päästetiim“ koosseisus Ellike Ede Teppan ja Gloria Bamberg valiti 10. finalisti hulka ERR-i Lasteekraani rahvahääletusele, kus nad saavutasid 2. koha. Tüdrukute idee seisnes selles, et robotid koristavad metsast prügi kokku ja sorteerivad selle kohe vastavatesse konteineritesse. „Päästetiimi“ videot saab vaadata siin.

Kõik Roboliiga võistlusel osalejad said tänukirjad ja magusad auhinnad Kommipommilt, 
võistluse esikolmikule panid Robotex ja Lasteekraan välja ühised kinkepakid.

Suur aitäh vapratele robolastele!

Allikas: Tallinna Vormsi Lasteaed

Uudise rubriigid: